Ілюстрація REUTERS

Датське енергетичне агентство дозволило компанії Nord Stream 2 AG добудувати газопровід "Північний потік-2" у своїх водах з використанням трубоукладальних судів з якірним позиціонуванням.

Читайте також: "Ми повинні захистити країну від Росії": Трамп розкритикував "Північний потік-2"

Про це повідомляє НВ з посиланням на сайт відомства.

Запит на внесення поправки до отриманого в жовтні минулого року дозволу на будівництво компанія Nord Stream 2 AG подала в червні.

"Зміни означають, що компанія може використовувати трубоукладальні судна з якірним позиціонуванням як окремо, так і в поєднанні з суднами, оснащеними системою динамічного позиціонування", - зазначено в повідомленні.

В агентстві зазначили, що будівництво буде вестися за межами зони, де не можна використовувати суду з якірним позиціонуванням через те, що там затоплено запаси хімічної зброї.

"Північний потік-2" - газопровід з Росії в Німеччину через Балтійське море довжиною 1234 кілометри. Будівництво було зупинено через грудневих санкцій США. У Газпромі заявили, що побудований на 94% газопровід буде введений в дію російською стороною.

Американські конгресмени в червні запропонували розширити санкції проти "Північного потоку-2". Один із законопроектів передбачає санкції для компаній, які надають "послуги андерайтингу або страхування або перестрахування" для кораблів, що працюють на будівництві трубопроводу, а також для компаній, що надають "послуги або засоби для модернізації технологій або установки зварювального устаткування".

Сенат США додав частину про введення додаткових санкцій відносно російського газопроводу "Північний потік-2" в проект оборонного бюджету.

Намір Вашингтона посилити санкції проти газопроводу призвело до конфронтації з Берліном.