Навряд чи  росіянам вдасться занурити у темряву всю країну / фото facebook.com/GeneralStaff.ua

Під час сьогоднішнього ракетної атаки окупанти знову ціляться по об’єктах генерації електроенергії та намагаються відрізати атомні та теплові електростанції від мережі.

Про це директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко повідомив в ефірі інформаційного телемарафону.

"Вже зрозуміло, що сьогоднішній удар за результативністю для нас буде дуже неприємним. Робиться все можливе, щоб убезпечити систему від некерованого відключення, від блекауту", - сказав він.

Відео дня

Водночас Харченко висловив сумнів, що росіянам вдасться занурити у темряву всю країну.

Разом з тим, за його словами, пошкодити енерговузли ворожі ракети можуть.

"Вже зрозуміло, що вони знову б’ють по генерації. Вони знову намагаються відрізати й атомні, й теплові електростанції від мережі. Вони знову намагаються додатково пошкодити вузли енергетичної мережі і сильно фокусують свої удари на цих об’єктах. Певна частина ударів проходить", - зазначив Харченко.

Експерт закликав українців зрозуміти, що ситуація з електропостачанням в країні вкрай складна, і швидкого покращення не буде.

Ракетна атака по Україні 16 грудня: що відомо

Сьогодні російські війська здійснили масштабну ракетну атаку по Україні. За інформацією спікера командування Повітряних сил Збройних сил України Юрія Ігната, станом на 11:00 було відомо про проліт над Україною вже понад 60 ракет, ППО спрацювала непогано.

У зв’язку з влучаннями ракет в енергооб’єкти в декількох областях України - по всій країні запроваджено аварійні відключення електроенергії.

Довідка УНІАН. 23 листопада Росія здійснила чергову масовану атаку по Україні. Ракети влучили в об’єкти критичної інфраструктури в кількох областях. Загалом було випущено близько 70 крилатих ракет, 51 з них знищено. У багатьох регіонах відбулися аварійні відключення електроенергії.

На Рівненській, Південноукраїнській та Хмельницькій атомних станціях через обстріли спрацював аварійний захист, через що всі енергоблоки цих АЕС були відключені.

Вас також можуть зацікавити новини: