Ставка становить 1,5% від об'єкта оподаткування / фото УНІАН

Народний депутат від "Слуги народу" Олександр Дубінський вніс у Верховну Раду два законопроекти про скасування військового збору в Україні.

Відповідні законопроекти зареєстровані у Раді під №2252 і №2253.

Депутат у четвер, 10 жовтня, зареєстрував відразу два законопроекти, які передбачають скасування військового збору. Перший пропонує внести відповідні зміни в Податковий кодекс, а другий - в Бюджетний.

Текстів документів на сайті Верховної Ради на даний момент немає.

Читайте також«Слуга народу» Дубінський відкликав законопроект про податок на купівлю валюти

Як повідомляв УНІАН, військовий збір в Україні було введено з 3 серпня 2014 року. Його ставка складає 1,5% від об'єкта оподаткування.

Платниками збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

Для резидента об'єктом оподаткування збором є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування; іноземні доходи, отримані з джерел за межами України.

Об'єктом оподаткування нерезидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування.

Дискусії про скасування військового збору ведуться політиками і економістами вже не перший рік. Проте раніше глава Офісу президента Андрій Богдан в ефірі одного з телеканалів сказав, що скасовувати його можна буде тільки тоді, коли дозволить економічна ситуація.