Ілюстрація REUTERS

Система електронних платежів (СЕП) Національного банку України переходить на розширений регламент роботи з 1 квітня 2020 року. Про це повідомляється на сайті НБУ.

Читайте такожНБУ введе в обіг близько п'яти мільйонів нових 200-гривневих банкнот (фото, відео)

«Це передбачає доступність системи для проведення міжбанківських платежів 23 години в добу 7 днів в тиждень (23/7). Така новація дозволить проводити чутливі до часу платежі, а також сприятиме розширенню доступу клієнтів до фінансових послуг та зростання частки безготівкових розрахунків», - йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що регулятор визначив деякі особливості розширеного регламенту роботи СЕП. Зокрема, це можливість здійснювати міжбанківські перекази коштів через цю платіжну систему з 01:00 до 24:00, при цьому в роботі системи передбачено технологічний перерву на 1 годину під час переходу на новий банківський день (с 00:00 до 01:00). Учасники СЕП самостійно приймають рішення за регламентом своєї взаємодії з системою в цілодобовому режимі.

Відзначається, що в період завершення звітного року регламент роботи СЕП буде визначено окремим рішенням правління Національного банку України.

Водночас, виконання банками міжбанківського переказу коштів через СЕП у режимі 23/7 є добровільною опцією. Банки самостійно прийматимуть рішення про час початку і закінчення роботи в СЕП на підставі власних потреб та потреб своїх клієнтів.

Як повідомляв УНІАН, платіжна інфраструктура України перейде на міжнародний стандарт ISO 20022 до кінця 2021 року. Стандарт ISO 20022 - це технологічна платформа, яка дає можливість спростити механічні процеси під час здійснення платежів, переносити більше супровідної інформації про платіж, що здешевить транзакції та підвищить гарантованість їх доставки.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram