Ілюстрація REUTERS

В результаті епідемії коронавірусу та оголошеного владою карантину 60% українців зазнали фінансових збитків.

Читайте такожПольський бізнес жалуется на шлюб української робочої сили

Такі дані наводяться в дослідженні агентства Info Sapiens за результатами опитування, проведеного 25-29 березня.

Зокрема, за даними опитування, 38% дорослих українців відзначили зменшення регулярного доходу сім'ї в результаті епідемії, 16% - повну втрату доходу, 14% - втрату роботи, 10% - фінансові збитки (наприклад, через здачу квитків). Всього 60% українців назвали щонайменше один вид фінансових втрат.

«Близько половини українців, які до карантину відвідували місце роботи або навчання, перестали його відвідувати, з них чверть продовжили працювати або навчатись дистанційно», - повідомляється в дослідженні.

Також, за даними опитування, лише 46% українців серед тих, хто працював до карантину, за березень отримають заробіток в повному обсязі, 34% - у меншому обсязі, ніж очікувалося, 10% втратили роботу через карантин, решта не дали відповіді на питання.

Серед тих, хто втратив роботу або частину доходу внаслідок карантину, 45% стверджують, що їм вистачить грошей лише на березень або вже не вистачає, 34% - на березень і квітень, і тільки 16% - що на три й більше місяці.

«У сформованій ситуації 77% українців намагаються економити, і тільки 12% - витрачати більше грошей (наприклад, на запаси або великі покупки), оскільки, на їхню думку, вони можуть знецінитися або неможливо буде придбати потрібні товари», - повідомляється в дослідженні.

фото sapiens.com.ua

Водночас, якщо говорити не про фактичні збитки, а про страхи, то найбільше українці бояться зараження коронавірусом (43%). На другому місці за страхами - зниження доходу (34%), на третьому - ненадання належної медичної допомоги (33%), на четвертому - повна втрата доходу (29%), на п'ятому - відволікання уваги від неправильних рішень влади (26%), на шостому – втрата роботи (23%). Не бояться ніяких наслідків епідемії лише 7% опитаних.

В цілому, за даними опитування, думки українців про серйозність наслідків епідемії та карантину розділилися: 40% не очікують істотних втрат, 47% - бояться серйозних наслідків, а для 7% серйозні наслідки вже настали.

Відзначається, що вибірка дослідження становила 809 респондентів, опитування проводилося методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Довідка УНІАН. Дослідницьке агентство Info Sapiens спеціалізується на проведенні досліджень громадської думки, поведінкових намірів та аналізі даних з вторинних джерел. Компанія дотримується дослідних стандартів ESOMAR.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram