Заблоковані $1,5 мільярда Януковича та Ко повернули в держбюджет

11:59, 28 квітня 2017
Фінанси
1531 1
оновлено

Заарештовані кошти Януковича і Ко мають бути перераховані до держбюджету.

Віктор Янукович / REUTERS

Рішення суду про перерахування до державного бюджету України 1,5 млрд дол. США, заарештованих на рахунках колишнього президента України Віктора Януковича і його оточення, набуло законної сили сьогодні, 28 квітня.

Про це повідомила прес-служба Ради нацбезпеки і оборони України з посиланням на заяву секретаря РНБО Олександра Турчинова і генерального прокурора Юрія Луценка.

За словами Турчинова, керівництво «Ощадбанку» приступило до виконання рішення суду і разом з Державним казначейством оформлюють ці кошти на державні рахунки.

Турчинов нагадав, що півтора року в парламенті відбувалась епопея, коли за ініціативою «Сергія Пашинського, Івана Винника, Тетяни Чорновіл та інших було подано закон про спецконфіскацію, який Верховна Рада відмовлялась голосувати».

«Враховуючи, що Верховна Рада так і не спромоглась прийняти це рішення, хочу подякувати Генеральній прокуратурі, особисто генеральному прокурору України Юрію Луценку, що вони без зайвого піару професійно відпрацювали справу і отримали не просто рішення про попередню конфіскацію, а вирок суду, остаточне рішення щодо зарахування цих коштів на рахунки Державного казначейства – до державного бюджету України», - сказав Турчинов.

Секретар РНБО назвав це рішення суду принциповим, тому що «з цих ресурсів передбачено фінансування Державного оборонного замовлення, суб’єктів сектору безпеки та оборони».

«Окрім того, я переконаний, що крім безпеки та оборони, значна частина коштів може бути використана для фінансування серйозних соціальних програм, соціального захисту наших громадян», - сказав Турчинов.

Читайте також"Зелене світло" заочному суду над Януковичем: Порошенко підписав зміни до Кримінального кодексу

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов і генеральний прокурор України Юрій Луценко доповіли президенту України Петру Порошенку про конфіскацію у державний бюджет вкрадених режимом колишнього президента Віктора Януковича коштів.

"Секретар РНБО та генеральний прокурор доповіли президенту про конфіскацію вкрадених режимом Януковича коштів", - заявив прес-секретар президента Святослав Цеголко.

Довідка УНІАН. Служба фінансового моніторингу України виявила 42 компанії-нерезиденти, близькі до Януковича, і заблокувала на рахунках 19 таких компаній 1,5 млрд доларів у червні 2014 року.

Тодішній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк неодноразово закликав правоохоронців розпочати процедуру конфіскації цих коштів на користь держави якнайшвидше, однак ці кошти не були повернуті до останнього часу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter