Генпрокуратура открыла 563 уголовных дела о расхищении бюджетных средств /Фото УНИАН

Генеральна прокуратура за фактами розкрадання бюджетних коштів попередньою владою вже відкрила 563 кримінальних проваджень і в кожному п'ятому виконавчий акт вже направлено до суду.

Про це під час розширеного засідання колегії Генпрокуратури з питання стану дотримання законодавства при використанні бюджетних коштів повідомив виконуючий обов'язку генерального прокурора України Олег Махніцький.

“Прокурори за результатами виявлених порушень в цій сфері, в поточному році відкрили вже 563 кримінальних провадження, і в кожному п'ятому виконавчий акт вже направлено до суду. За прокурорським реагуванням до відповідальності притягнуто більш як 2,5 тис. посадовців із органів державної влади і місцевого самоврядування, з них кожен шостий - це органи контролю. До бюджету відшкодовано 53 млн. грн”, - сказав Махніцький.

Відео дня

За його словами, вже відомі факти розкрадання коштів екс-президентом Віктором Януковичем і його найближчим оточенням.

Читайте такожОточення Януковича незаконно вивело за кордон близько $100 млрд

“Вже відомі численні факти масового розкрадання, вчиненого колишнім президентом України Віктором Януковичем, його найближчим оточенням, а також чиновниками колишнього уряду, виконавчої влади, місцевого самоврядування, за якими органами прокуратури почато кримінальні провадження”, - сказав Махніцький.

Читайте такожСБУ заарештувала рахунки Януковича, Курченка, Якименка, Захарченка

В.о. генпрокурора відзначив, що кількість злочинів у бюджетній сфері не зменшується. Зокрема, за його словами, найчастіше такі злочини скоюються у сфері охорони здоров'я, оборонній та енергетичній галузях.

“Найгірший стан в енергетичному секторі, галузі охорони здоров'я, оборонній, екологічній, аграрній і транспортній сферах”, - сказав Махніцький.

Також він відзначив, що одна з головних причин порушення бюджетного законодавства - неефективна робота органів фінансового контролю.

У свою чергу перший заступник генерального прокурора Микола Голомша, присутній на засіданні, повідомив, що головним слідчим управління Генпрокуратури проводиться досудове розслідування за фактами скоєння злочинів вищими керівниками держави.

Читайте такожПрихований дефіцит бюджету минулого року склав 800 млрд гривень - міністр юстиції

“Причетними до скоєння правопорушень є екс-президент Янукович, колишні члени уряду Арбузов, Клименко, Лукаш, Ставицький, колишній перший заступник голови адміністрації Портнов”, - сказав Голомша.

За його словами, чиновники за попередньою змовою з керівниками деяких юридичних осіб оволоділи землею і будівлями в урочищі Межигір’я, а кошти легалізували.

Читайте такожКурченко незаконно придбав «UMH group», клуб «Металіст», «Одеський НПЗ» та мережу автозаправок у Німеччині

Також триває розслідування кримінального провадження за фактом заволодіння коштами Аграрного фонду на суму більш як 500 млн. грн колишнім міністром аграрної політики і продовольства України Миколою Присяжнюком та іншими посадовцями.

Голомша також повідомив, що встановлені факти змови екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка з іншими чиновниками Міндоходів, які організували в Одеській, Київській, Донецькій, Харківській областях так звані “програмні підприємства”, метою яких було надання послуг з розмитнення товарів за значно заниженою митною вартістю.

“Також Клименко організував функціонування на території країни схем ухилення від сплати податків підприємствами реального сектора економіки. В результаті такої незаконної діяльності бюджету завдано шкоди на суму більш як 6 млрд грн”, - відзначив Голомша.

Як повідомляв УНІАН, після зміни влади в Україні стали відомі великі корупційні схеми, які використовували колишні чиновники. Генпрокуратура розслідує факти розкрадання бюджетних коштів колишнім керівництвом країни і найближчим оточенням.