Мінфін очікує ще кілька траншів МВФ цього року / REUTERS

Міністр фінансів України Сергій Марченко вважає, що до кінця року Україна отримає заплановані транші кредиту від Міжнародного валютного фонду, оскільки виконуються всі структурні маяки, передбачені програмою МВФ.

Читайте такожЕкономіка України повернеться до докарантинних значень у 2024 році - представник МВФ

Про це він заявив в ході засідання парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

"Буквально вчора був проведений останній call на високому рівні, ми обговорювали перспективи бюджету 2021 року, обговорювали ключові питання, які у нас є в місії. І ми постійно протягом останнього місяця спілкувалися з місією МВФ і щодо аудиту Фонду COVID-19, і щодо використання коштів Фонду, обговорення законопроектів, які впливають на дохідну і видаткову частини, а також виконання наших структурних маяків, які ми повинні виконати відповідно до програми", - сказав Марченко.

Виконання вимог МВФ

За словами міністра, на цей час Україна повністю виконує структурні маяки, передбачені програмою МВФ. Зокрема, вже затверджено план зі скорочення непрацюючих кредитів.

"Щодо реформи податкової та митниці, реорганізації їх в єдиній юрособі: зараз ми на фінальній стадії. Зокрема, до кінця місяця ми плануємо затвердити нові структури й вже подали на узгодження міністерств і відомств новий план перетворення податкової служби у формат єдиної юрособи", - підкреслив Марченко.

Співпраця з МВФ

Він зазначив, що решта співпраці також проходить в повному обсязі, і висловив сподівання, що найближчим часом місія МВФ прийме рішення про перегляд програми.

"І ми очікуємо до кінця року отримати заплановані транші кредиту МВФ", - сказав Марченко.

Що цьому передувало

  • 9 червня Рада директорів Міжнародного валютного фонду затвердила 18-місячну програму stand-by для України з фінансуванням, еквівалентним 3,6 млрд SDR (близько 5 млрд доларів), спрямовану на допомогу Україні в подоланні наслідків пандемії COVID-19.
  • 12 червня Україна отримала перший транш кредиту МВФ в рамках нової 18-місячної програми співпраці України та Фонду.
  • МВФ проведе перший огляд виконання Україною 18-місячної програми співпраці stand-by орієнтовно у вересні.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram