Курс валют в Україні повністю контролюється Національним банком України. Експерти дали свої поради щодо того, купувати чи продавати валюту.
Голова Секретаріату Ради підприємців при Кабінеті міністрів економіст Андрій Забловський у коментарі ТСН зазначив, що липень за останні 12 років побив рекорди за обсягом купівлі та продажу валюти.
"За даними НБУ, у липні фізичні особи продали валюти на 1,658 млрд доларів в еквіваленті, а купили на 2,275 млрд. Чиста купівля - 1,117 млрд доларів, це на 145 млн більше, ніж у червні. Чи варто було це робити? На мою думку, ні, адже курс зростав у серпні", - нагадав Забловський.
Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин вважає, що зараз найкраще заробляти на гривні, адже облігації внутрішньої державної позики зараз вигідніші за гривневі депозити.
"Готівкові депозити чіпати не варто до закінчення терміну дії договору, щоб не втратити відсотки, а ось на вільні гривневі кошти вигідніше придбати ОВДП. Відсотки за ними становлять від 13% річних у разі погашення через 4 місяці, до 16% у разі погашення 2026 року", - пояснив експерт.
При цьому він нагадав, що прибуток за ОВДП не оподатковується.
"Поки це 19,5%, а якщо влада збільшить військовий збір, може бути і 23%. Стартовий капітал для їх купівлі потрібен невеликий - від 1000 гривень за одну ОВДП", - зазначив Пендзин.
Зі свого боку фінансовий аналітик Андрій Шевчишин упевнений, що валюту потрібно було купувати до кінця липня, коли долар подешевшав.
Курс долара в Україні - прогноз експертів на тиждень
Експерти вважають, що не варто очікувати сильних коливань курсу долара в Україні цього тижня. Водночас курс валют не стоятиме на одному місці.
Усі аналітики згодні з тим, що цього тижня курс долара не перевищить 42 гривні.