Кредитний портфель держбанків зменшився / Фото УНІАН

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

Читайте такожКабмін рекомендує обмежити зарплати голів держбанків до кінця карантину

Резерви банків

"Зменшення прибутку, перш за все, було пов'язано з ростом витрат на формування резервів банків", - пояснили в Міністерстві фінансів.

Відзначається, що з початку року кредитний портфель банків держсектора зменшився на 0,7% (1,5 млрд грн).

Наслідки карантину

"У другому кварталі 2020 року на тлі пандемії COVID-19 банки спостерігали зниження попиту на кредити. В цілому попит на кредити впав на 5,7% (13,1 мільярда гривень) у порівнянні з відповідним періодом минулого року", - йдеться в повідомленні.

Водночас спостерігається зростання обсягу коштів клієнтів на обслуговування банківської системи державного сектора. За I півріччя 2020 року їх обсяг зріс на 10%, або на 58,6 млрд грн (за другий квартал - на 3,6%, або на 23,3 млрд грн).

Зарплати глав держбанків

  • З 11 березня в Україні діє загальнонаціональний карантин для запобігання поширенню коронавірусу. Він буде діяти як мінімум до 11 травня.
  • 29 квітня Кабінет міністрів обмежив сумою в 47 тисяч гривень рівень зарплат керівництва державних підприємств та винагород членів наглядових рад на період з квітня і до кінця карантину.
  • Того ж дня, 29 квітня 2020 року, Кабінет міністрів України рекомендував обмежити заробітні плати керівників та членів наглядових рад державних банків до десяти мінімальних зарплат, що становить 47 230 гривень, з квітня і до кінця карантину, введеного владою в рамках заходів для протидії поширенню коронавірусу в країні.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram