фото uaprom.info

Підприємства добувної промисловості та металургії, яка історично була і досі залишається однією з ключових складових переробної галузі України, сплатили в 2020 році найбільшу кількість податків і зборів серед усіх сфер економіки.

Про це свідчать дані Державної податкової служби.

Так, за даними ДПС, внесок добувної промисловості в український бюджет за 2020 рік склав понад 90 млрд грн, тоді як переробна промисловість опинилася на другому місці з показником в 86,1 млрд грн. Ще у 2019 році розрив між цими двома галузями був більшим – підприємства видобувної галузі принесли до бюджету 81,5 млрд грн, а переробної – 55,5 млрд грн.

У відносних величинах внесок підприємств видобувної та переробної галузей у 2020 році склав близько 10,6 і 10,2 відсотків відповідно від загального обсягу податкових надходжень до зведеного бюджету. Компанії з інших сфер української економіки заплатили значно менше. Крім податків, саме ці сектори також залишаються найбільш "масовими" роботодавцями.

Найбільшим платником податків у сфері металургії у 2020 році стала група компаній "Метінвест". Згідно з інформацією "Метінвесту", у 2020 році підприємства групи перерахували до бюджетів усіх рівнів 22,1 млрд грн податків і зборів. При підрахунку цього показника враховувалися асоційовані компанії та спільні підприємства. Зокрема, Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча сплатив до бюджету близько 1,8 млрд грн, Запоріжсталь – 1,6 млрд грн, а Азовсталь – 1,3 млрд грн.

Таким чином, частка "Метінвесту" в загальній структурі доходів бюджету від підприємств переробної промисловості у 2020 році склала понад 25 відсотків.

"Загальна криза і пандемія коронавірусу не завадили нам завершити рік з сильними операційними результатами. Коли бізнес може працювати ефективно навіть в самих непростих умовах, у виграші опиняються всі: і співробітники, і міста, і держава", - заявив генеральний директор Групи "Метінвест" Юрій Риженков.

Як повідомляв УНІАН, згідно зі звітом Міністерства фінансів України, фактичні доходи державного бюджету України у 2020 році склали 1,076 трлн грн, що на 53,9 млрд грн більше планового показника.

Група "Метінвест" - міжнародна вертикально інтегрована гірничо-металургійна група компаній, яка є найбільшим в Україні й одним з найбільших в СНД виробником залізорудної сировини та сталі.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram