Дата візиту місії МВФ в Україну залишається під питанням / Ілюстрація REUTERS

Міжнародний валютний фонд (МВФ) поки не визначився з датою приїзду в Україну місії з перегляду діючої 18-місячної програми stand-by із запланованим фінансуванням в близько 5 млрд дол.

Як передає кореспондент УНІАН, про це в ході онлайн-брифінгу повідомив представник МВФ Джеррі Райс.

Читайте такожМінфін очікує отримати заплановані транші МВФ до кінця року

"Я не можу назвати дату місії з першого перегляду", - сказав він.

Також Райс повідомив, що збереження незалежності Національного антикорупційного бюро (НАБУ), Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Вищого антикорупційного суду (ВАКС) є попередньою умовою поточної програми підтримки МВФ.

Хронологія подій

  • 9 вересня 2020 року міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що до кінця року Україна отримає заплановані транші кредиту від Міжнародного валютного фонду, оскільки виконуються всі структурні маяки, передбачені програмою МВФ.
  • 9 червня Рада директорів Міжнародного валютного фонду затвердила 18-місячну програму stand-by для України з фінансуванням, еквівалентним 3,6 млрд SDR (близько 5 млрд доларів), спрямовану на допомогу Україні в подоланні наслідків пандемії COVID-19.
  • 12 червня Україна отримала перший транш кредиту МВФ в рамках нової 18-місячної програми співпраці України та Фонду.
  • МВФ має провести перший огляд виконання Україною 18-місячної програми співпраці stand-by орієнтовно у вересні.
  • Міністр фінансів України Сергій Марченко вважає, що до кінця року Україна отримає заплановані транші кредиту від Міжнародного валютного фонду, оскільки виконуються всі структурні маяки, передбачені програмою МВФ.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram