У МВФ прогнозують ще більший збиток світовій економіці через коронавірус \ фото УНІАН

Пандемія коронавірусу може призвести до скорочення світового ВВП ще на $5,3 трлн у наступні п'ять років - плюс до тих втрат, які вже раніше спрогнозував МВФ.

Про це заявила головний економіст Міжнародного валютного фонду (МВФ) Гіта Гопінат. 

"Події ясно показали, що це загальна проблема і що пандемія не закінчиться ніде, поки вона не закінчиться скрізь. Якщо COVID-19 продовжить впливати в середньостроковій перспективі, він може скоротити світовий ВВП в цілому на $5,3 трлн за наступні п'ять років в порівнянні з нашим поточним прогнозом", -сказала головний економіст МВФ на прес-конференції у Вашингтоні.

Читайте такожШведський дипломат пояснивши, чому коронавірус "не вбивши" українську економіку

У зв'язку з цим вона додала, що світова спільнота повинна активізувати зусилля щодо забезпечення рівного доступу до вакцин від коронавірусу для кожної країни і кращих економічних перспектив для всіх. 

В даний час економіки в усьому світі розділені на два табори: ті, у кого є доступ до вакцини, і ті, у кого немає. Повністю вакциновано менше 5% населення в країнах, що розвиваються з низьким рівнем доходу в порівнянні з приблизно 58% в найбільш багатих країнах, передає marketwatch.com.

МВФ прогнозує, що країни з ринковою економікою, що формується, отримають більш широкий доступ до вакцин в 2022 році, в той час як деяким з найбідніших країн доведеться почекати до 2023 року.

Вас також можуть зацікавити новини