У разі прийняття законопроекту підприємства галузі будуть втрачати 8,5 млрд грн на рік / фото nedra.com.ua

Всупереч публічним заявам уряду про початок податкової реформи навесні 2020 року з її широким обговоренням, вже сьогодні на розгляд Верховної Ради винесено законодавчі пропозиції, які передбачають істотне погіршення умов оподаткування гірничодобувної галузі з непередбаченими негативними наслідками для бізнесу, працівників і держави.

Про це йдеться в листі голови Федерації роботодавців України Дмитра Олійника до прем'єр-міністра Олексію Гончаруку, копія якого є в розпорядженні Мінпрому.

Д. Олійник звернув увагу голови уряду на законопроект №1210-1, який може бути розглянутий у парламенті вже наступного пленарного тижня.

"Серед критичних недоліків законопроекту №1210-1, які викликають негативну реакцію бізнесу, - підвищення рентної плати на видобуток залізної руди майже в п'ять разів за рахунок безпосереднього збільшення ставки з 8% до 10%, так і збільшення бази оподаткування і самої формули розрахунку рентної плати. При цьому рентна плата для інших видів корисних копалин, наприклад марганцевої руди, залишається без змін", - йдеться в листі.

Голова ФРУ підкреслив, що, за оцінками галузевих асоціацій, додаткові витрати залізорудних підприємств у разі прийняття законопроекту становитимуть приблизно 8,5 мільярда гривень на рік.

"З урахуванням негативних прогнозів цінової кон'юнктури на глобальному ринку залізорудної продукції, негативні економічні та соціальні наслідки такого рішення очевидні: втрата експортних ринків, значне зменшення обсягів виробництва і валютної виручки, масові скорочення персоналу, зниження сплати податків, зборів та інших платежів, втрата інвестиційної привабливості галузі", - констатує Д. Олійник.

Голова ФРУ також звернувся до прем'єр-міністра з проханням створити робочу групу із залученням центральних органів державної влади, представників Федерації роботодавців, галузевих асоціацій, народних депутатів та міжнародних експертів, яка б зайнялася розробкою механізмів встановлення збалансованого рівня податкового навантаження на галузі, які займаються видобутком корисних копалин.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram