Проводяться допити / фото Нацполіції

Київські поліцейські припинили незаконну діяльність двох колекторських "колл-центрів".

Про це йдеться в повідомленні на сторінці столичної поліції в Facebook.

Читайте такожВ Україні викрили схему з обігом у 100 мільйонів гривень

Відео дня

За словами начальника поліції Києва Андрія Крищенка, останнім часом в поліцію стали надходити заяви від громадян про телефонні погрози від так званих колекторських фірм.

"У ході проведення слідчо-оперативних дій працівники поліції Києва за підтримки Управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом прокуратури міста встановили кілька законспірованих колл-центрів, з яких здійснювалися дзвінки громадянам з погрозами та вимогами повернення коштів неіснуючих боргів", - заявив Крищенко.

фото Нацполіції

"Дзвінки надходили й до людей, які не мали ніякого юридичного відношення до таких фінансових зобов'язань. Вже встановлено близько 60 осіб, які там працювали, і які безпосередньо дзвонили людям. Зараз всі вони допитані, з ними проводяться необхідні слідчі дії", - повідомив Крищенко.

Скріншот з Facebook

В рамках досудового розслідування проведено ряд обшуків за адресами офісних приміщень фінансових компаній та місцем проживання основних фігурантів.

Слідчі вилучили комп'ютерну техніку, телефони, чорнові записи з персональними даними громадян та готівкові кошти.

"Після проведення необхідних процесуальних дій, відповідних експертиз та встановлення всіх обставин слідчі погоджуватимуть з процесуальними керівниками повідомлення про підозру зловмисникам", - додав Крищенко.

Кримінальне провадження розпочато за ч.3 ст. 355 (примус до виконання або невиконання цивільно-правових зобов'язань) Кримінального кодексу України. За такі протиправні дії передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 4 до 8 років.

Викриття конвертаційних центрів

  • 7 серпня 2020 року в Києві викрили конвертаційний центр з оборотом понад 200 мільйонів гривень.
  • 24 липня 2020 року СБУ накрила масштабну мережу конвертаційних центрів з оборотом в 400 мільйонів гривень.
  • 7 травня 2020 року СБУ було проведено понад 100 одночасних обшуків у фігурантів провадження, пов'язаних з роботою і "кришуванням" конвертаційних центрів.
  • 17 липня 2017 року Києві накрили конвертаційний центр з обігом понад 150 мільйонів гривень.