этот материал доступен на русском

Зменшення доходів громадян і падіння конкурентоспроможності країни будуть наслідками другого рівня пенсійної системи – економіст

13:21, 02 липня 2020
Різне
156 0
Ілюстрація REUTERS

Українці повинні розуміти, що за впровадження 2 рівня накопичувальної пенсійної системи повинні будуть заплатити вони самі, причому гарантії отримати накопичені кошти назад, через десятки років, немає.

Про це попереджає виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзін, повідомляє 5 канал.

Відповідно до законопроекту, говорить експерт, кожен працівник буде додатково платити від 2 до 7% власної заробітної плати. Одночасно, збільшується фіскальне навантаження на підприємства. А вони, відповідно, будуть намагатися перекласти її на співробітників.

При цьому управляти коштами повинні невідомі комерційні структури - фонди, а держава, яка змусила людей заплатити (обов'язкові відрахування), ніякої відповідальності за них не несе.

"Маючи недавній досвід банкрутств більше сотні комерційних банків, які перебували під жорстким контролем НБУ, чи можемо ми довіряти свої кошти новим, абсолютно незрозумілим структурам?", –задається питанням економіст.

Окремо він звертає увагу на поточну ситуацію в Україні та світі. Адже за прогнозами падіння ВВП країни у 2020 році становитиме від 4 до 7 %. У такій ситуації подібні проекти починати не варто, переконаний Олег Пендзін, адже їх наслідком стане додаткове зменшення доходів громадян і падіння конкурентоспроможності вітчизняних підприємств.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter