этот материал доступен на русском

Українцям розкрили рецепт суттєвого заощадження коштів на опаленні

06:05, 06 жовтня 2018
Нерухомість
17665 0
Рахунки за опалення можуть бути на 50% меншими / фото УНІАН

Про це розповіла член колегії Державного агентства з енергозбереження і енергоефективності Марія Яковлєва, передає «Обозреватель». 

Експерт навела у приклад Київ. "У Святошинському, Оболонському, Подільському районах багато ОСББ ще 2-3 роки тому взяли теплий кредит, побудували індивідуальні теплові пункти для своїх багатоповерхових будинків. Ті, хто дивиться у майбутнє, поставили ще й сонячні батареї й відключилися від центрального теплопостачання. Їхні рахунки сьогодні на 50% менші, ніж ті, які отримуємо ми", - розповіла Яковлєва.

Читайте такожУкраїнцям нарахували "зайвих" субсидій на 5 мільярдів гривень - Мінсоцполітики

Експерт закликала всіх приєднуватися до програм Фонду енергоефективності.

"Держава компенсує великий відсоток — 40-50% — на заходи комплексної термомодернізації, встановлення відновлюваних джерел енергії. Субсидіанти також можуть приєднатися до цієї програми, відшкодування буде на рівні 70%", — зазначила вона.

У свою чергу, експерт із проблем енергоефективності Антон Ковалишин зазначив, що теплові пункти — "це, дійсно, дуже ефективний інструмент, який дозволяє знизити енерговитрати тепла на 10-40%, а іноді — й на 50%".

"Від централізованого опалення не відріжуть, просто будинок споживає менше тепла. Індивідуальний тепловий пункт регулює температуру в будинку, залежно від температури на вулиці. Зрозуміло, що коли восени і навесні ця температура за день декілька разів змінюється, не буде "дядя Ваня" щоразу бігати в підвал і крутити вентиль. Це робитиме автоматика — економити жителям кошти", — розповів Ковалишин.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter