этот материал доступен на русском

«Укрзалізниця» хоче наступного року позичити 40 мільярдів гривень

17:29, 14 грудня 2018
Транспорт
1332 0
УЗ хоче позичити 40 мільярдів гривень / фото ТСН.uа

Читайте також"Укрзалізниця" назвала дату запуску нового потягу зі Львова до Перемишля

Про це йдеться в пояснювальній записці до консолідованого проекту фінансового плану «Укрзалізниці» на 2019 рік.

Згідно з документом, станом на початок року залишок за фінансовими зобов'язаннями компанії становив 42 млрд грн (за курсом 30,5 грн/дол.), на кінець 2019 року очікується залишок у розмірі 48,4 млрд грн.

Погашення запозичень в 2019 році передбачається в розмірі 39,2 млрд грн.

Згідно з документом, в 2019 році з 40 млрд грн передбачено, зокрема: довгострокові кредити в сумі 38,1 млрд грн., з яких: 16,5 млрд грн - кредитні кошти МФО (на електрифікацію ділянки Долинська-Миколаїв-Колосівка), 1,8 млрд грн - кредитні кошти МФО (вантажні вагони), 24 млрд грн - вибірка кредитних коштів за кредитною лінією в АБ «Укргазбанк» (ліміт 1,5 млрд грн для покриття тимчасових розривів ліквідності), 10,65 млрд грн - кредитні кошти, залучені на українському ринку, у тому числі на поповнення обігових коштів. Також передбачений фінансовий лізинг в сумі 1,9 млрд грн - отримання в користування 15 магістральних вантажних тепловозів виробництва General Electric.

Зазначається, що погашення запозичень передбачено на загальну суму 39,2 млрд грн. Зокрема, довгострокові кредити в сумі 38,3 млрд грн, з яких 11,3 млрд грн - погашення існуючих фінансових зобов'язань згідно з чинними кредитними договорами, 24 млрд грн - погашення кредитної лінії в АБ «Укргазбанк» (ліміт 1,5 млрд грн), 3 млрд грн - кредитні кошти, залучені на українському ринку на підтримання ліквідності товариства, безвідсоткову позику «Фінінпро» - 0,5 млрд грн, з фінансового лізингу - 0,44 млрд грн.

У документі зазначається, що кредитна політика товариства на 2019 рік передбачає продовження успішного співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями (Європейським банком реконструкції та розвитку і Європейським інвестиційним банком) в рамках оновлення основних фондів і поліпшення інфраструктури на умовах пільгового фінансування.

Також передбачено розширення співробітництва інших кредиторів з переліку МФО.

«Забезпечення належного рівня управління ліквідністю товариства, подальшу співпрацю з українськими державними банками як з поточного обслуговування, так і з питань реалізації стратегії реструктуризації кредитного портфеля суспільства, в тому числі через механізм створення консорціуму державних банків, оновлення парку локомотивів шляхом отримання нового сучасного тягового рухомого складу за допомогою механізму фінансового лізингу», – сказано в документі.

Як повідомляв УНІАН, згідно з проектом фінплану, «Укрзалізниця" планує в 2018 році отримати 709,9 млн грн чистого прибутку, а також знизити обсяг вантажних перевезень, порівняно з планом на 2017 рік, на 0,2% - до 347,5 млн тонн, а перевезення пасажирів знизити на 0,7% в порівнянні з планом на 2017 рік – до 201,5 млн пасажирів.

Довідка УНІАН. «Укрзалізниця» є приватним акціонерним товариством, 100% акцій якого належать державі. Компанія входить до переліку держпідприємств, які не підлягають приватизації.

Українська залізниця забезпечує 82% вантажних і близько 50% пасажирських перевезень, здійснюваних усіма видами транспорту. За обсягами вантажних перевезень українська залізниця займає четверте місце на Євразійському континенті, поступаючись тільки залізницям Китаю, Росії та Індії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter