За перевищення максимально дозволеної швидкості пропонується встановити штраф 3400 гривень / фото УНІАН

МВС пропонує законодавчо обмежити швидкість руху в населених пунктах з 60 до 50 км/ч. У затверджених урядом пропозиціях змін до нормативно-правових актів у сфері безпеки дорожнього руху пропонується підвищити штрафи та посилити покарання за порушення ПДР.

Як передає кореспондент УНІАН, на позачерговому засіданні Кабінету міністрів міністр внутрішніх справ Арсен Аваков презентував пропоновані зміни до Кримінального кодексу України щодо посилення покарання водіїв, зокрема, за керування транспортним засобом в нетверезому стані.

“Внести зміни до статті 286 Кримінального кодексу України... Там, де у нас про порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатація транспорту особами, які керують транспортними засобами такі: перш за все, пропонуємо збільшити покарання за вже передбачені цією статтею норми Кримінального кодексу України злочини. Крім того, пропонуємо внести зміни до тієї статті кодексу, якою передбачено окрему відповідальність за порушення правил дорожнього руху, вчинене у нетверезому стані, і призначити за це сурове покарання. Так, пропонуємо встановити відповідальність за порушення ПДР особами, вчинене у нетверезому стані, що спричинило середньої тяжкості ушкодження, і передбачити покарання за це — позбавлення волі на строк до трьох років з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від трьох до п’яти років”, - сказав Аваков.

Також, додав він, пропонується підвищити покарання за порушення ПДР у нетверезому стані, що спричинило смерть. “За порушення ПДР особами, які керують транспортними засобами у нетверезому стані, що спричинило смерть або заподіяне тяжке тілесне ушкодження, — покарання у вигляді позбавлення волі від семи до дванадцяти років з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від п’яти до десяти років”, - зазначив він.

Також Аваков запропонував обмежити максимально дозволену швидкість руху транспортних засобів у населених пунктах до 50 км на годину. “Встановити максимально дозволену швидкість руху транспортних засобів в населеному пункті 50 км на годину. Зараз максимальна швидкість 60 км на годину”, - додав він.

За його словами, згідно з міжнародними дослідженнями, така швидкість є найбільш оптимальною з точки зору забезпечення безпеки учасників дорожнього руху. “Встановлено, що при зменшенні максимально допустимої швидкості в населених пунктах з 60 до 50 км на годину кількість ДТП, зокрема, ДТП з тяжкими наслідками, суттєво зменшиться”, - наголосив міністр.

Читайте такожМВС хоче скоротити термін дії водійських прав до двох років

Також у МВС запропонували збільшити розміри штрафів, зокрема, за перевищення швидкості та за керування транспортом без прав. “Збільшити розміри штрафів за деякі види адміністративних правопорушень, зокрема, за перевищення максимально дозволеної швидкості руху більш як 50 км на годину в межах міста встановити штраф 3400 грн. Зараз цей штраф 510 грн. За залишення місця ДТП встановити штраф 3400 грн, а також передбачати можливість позбавлення права керування транспортними засобами на строк до шести місяців. Зараз цей штраф 255 грн. За керування транспортним засобом особою, яка немає права керування таким транспортним засобом, встановити штраф у розмірі 10 200 грн, а в разі вчинення такого повторного правопорушення — 40 тис. 800 грн. Зараз за все це передбачається штраф 510 грн”, - сказав Аваков.

Крім того, згідно з пропонованими змінами, передбачається штраф у розмірі 20 тис. 400 грн за керування транспортним засобом особою, яка позбавлена права керування, а за повторне вчинення цього правопорушення протягом року — 40 тис. 800 грн. Нині стягнення становить 510 грн.

Водночас Аваков запропонував збільшити строк накладання адміністративних стягнень до одного року (зараз три місяці) з моменту виявлення правопорушення за керування транспортним засобом у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння чи під впливом лікарських препаратів.

Разом з тим він запропонував запровадити фото- та відеофіксації порушень правил дорожнього руху. 

Читайте такожВ Україні зростає продаж нових легкових автомобілів

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 10 листопада, на засіданні уряду було схвалено проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху", постанови уряду "Про функціонування системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі", "Про внесення змін до Правил дорожнього руху", "Про внесення змін до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами".

Раніше стало відомо, що опубліковані нові питання тестів з правил дорожнього руху.