Корпорація Apple Inc. взялася за розробку бюджетної версії iPhone, який може бути представлений вже  цього року, пише газета The Wall Street Journal з посиланням на джерела, знайомі з угодою.

Хоча Apple вивчає можливості виробництва такого гаджета протягом багатьох років, цей план успішно просувається, і менш дорога версія смартфона може бути випущена наприкінці цього року, зазначив одине із джерел.

Більш дешевий телефон, можливо, буде нагадувати стандартний iPhone, але з іншим, менш дорогим корпусом, відзначає джерело. Один зі способів зниження вартості - використання не полікарбонатного пластику, а більш дешевого матеріалу для корпусу. Інші деталі залишаться тими ж або можуть бути взяті з більш старих моделей iPhone.

Відео дня

Прес-секретар Apple відмовився від коментарів.

Такий план компанії став особливо актуальним у зв'язку зі збільшеною конкуренцією з боку смартфонів на платформі Android. У третьому кварталі 2012 року Apple займала лише 14,6% світового ринку смартфонів, що значно нижче, ніж у четвертому кварталі 2011 року - 23%, йдеться в даних IDC. Частка Samsung Electronics тим часом виросла з 8,8% до 31,3% за два роки - з 2010-го до 2012-й.

Продаж декількох нових моделей iPhone буде для Apple нововведенням. Під управлінням Стіва Джобса пріоритетом Apple був прибуток, а не число випущених гаджетів. Компанія пропонувала порівняно невелике число продуктів, здебільшого, орієнтованих на високий прибуток. Однак в останні роки, особливо після призначення Тіма Кука главою компанії, пріоритети компанії почали зміщатися в бік «масовості». У жовтні компанія Apple представила iPad Mini, щоб збільшити продажі планшетних комп'ютерів поряд з iPad.

На сьогодні iPhone є найприбутковішим продуктом Apple, продажі смартфона і аксесуарів до нього принесли 48% виручки в третьому кварталі.

Apple розглядала можливість випуску дешевої версії iPhone ще з 2009 року, таким чином, маючи намір зайняти більшу частку ринку і привернути увагу до свого бренду, відзначають джерела. Водночас, пише WSJ, бюджетний iPhone загрожує знизити прибуток компанії, якою керівники не хотіли б жертвувати, передає Газета.RU.