Брюссель. 24 травня. УНІАН. 23 травня українці, що живуть в країнах ЄС, провели віче за дотримання Конституції України та проти антиукраїнських кроків української влади.

Про це власному кореспонденту УНІАН в Брюсселі повідомив голова Християнського товариства українців Італії Олесь ГОРОДЕЦЬКИЙ.

За його інформацією, цей загальноєвропейський захід ініціювали Християнське Товариство Українців Італії, Громадянська Ініціатива громадян України у Польщі, Спілка Українців в Португалії та Українська громада в Іспанії. До проведення акції активно долучився Європейський конгрес Українців, що об’єднує українські організації в 23 країнах Європи.

”Вибір дати віча був не випадковим. Власне, на Зелені свята  в 1979 році, під час свого першого візиту до Польщі Папа Римський Іван Павло ІІ молився про зіслання Святого Духа на цю країну, поневолену комунізмом. Ця подія вважається початком глобальних змін у Центрально-Східній Європі”, - зазначається у повідомленні, текст якого передано УНІАН.

Головна мета віча – донести до Президента, Верховної Ради та Кабінету міністрів України позицію українців Європи щодо останніх кроків влади, а також озвучити її широкій громадськості країн проживання.

“Всеєвропейське віче є  громадською ініціативою українських громад Європи і не має жодного відношення до політичних партій в Україні», - наголошується у повідомленні.

Приводом до скликання віча стала стурбованість українців Європи останніми діями влади в економічній, політичній та гуманітарній сферах. 

На прохання громад в українських церквах різних конфесій відбулися Богослужіння за Україну та за просвітлення Святим Духом української влади і народу.

О другій половині дня в Мюнхені, Римі, Лісабоні, Афінах, Варшаві, Флоренції, Мадриді, Таллінні та інших великих містах Європи відбулися народні віча. Це була перша скоорднинована протестна акція українців за кордоном, яка одночасно відбувалась у такій кількості міст.

Учасники акції також схвалили спільне звернення до Президента України, голови Верховної Ради та прем’єр-міністра.

“Методи правління та провальна політика нової української влади ставлять під сумнів існування України як незалежної держави. За три місяці президентства В.Януковича практично вся влада зосередилася в одних руках. Не сприйняття цієї політики половиною виборців ігнорується. Новий Президент всупереч своїм передвиборчим обіцянкам навіть не намагається стати Президентом всієї України», - написано у зверненні.

Українці Європи, зокрема, зазначили, що неможливо назвати політикою національних інтересів ті дії, які здійснюються новою українською владою, і, зокрема, обмін продовження термінів перебування Чорноморського флоту Росії в Севастополі на “примарні” знижки на газ, консолідація влади і створення парламентської більшості “на незаконній індивідуальній основі”, випадки кримінального переслідування політичних опонентів, згортання свободи слова, призначення міністром освіти та науки Дмитра ТАБАЧНИКА, а також встановлення у Запоріжжі пам’ятника Йосипу Сталіну.

“Сьогодні загроза незалежності України велика як ніколи раніше. Ці дії можуть спричинити повне знищення української держави, громадянського суспільства і культури.

Ми, громадяни України та етнічні українці , перебуваючи далеко від рідної землі, залишаємося частиною українського народу і не залишимося осторонь суспільних процесів, які відбуваються в ньому”, - написано у зверненні.

Українці, що проживають в Європі, висловили свій протест антиукраїнським діям влади та вимагають припинити порушення Конституції та законів України Президентом, прем’єр-міністром та Верховною Радою, оскаржити в Конституційному суді та денонсувати угоду з Росією про продовження термінів перебування Чорноморського флоту на 25 років, офіційно спростувати заяву Президента Віктора ЯНУКОВИЧА в Парламентській Асамблеї Ради Європи про те, що Голодомор 1932-1933 років не може вважатися геноцидом українського народу, припинити всі дії щодо поглинання стратегічних об’єктів української економіки Росією чи будь-якою іншою країною.

Українці Європи також вимагають припинити згортання свободи слова в Україні, не допускати кримінального переслідування політичних опонентів, забезпечити виконання статті 10 Конституції України щодо державної мови в усіх галузях життя України, розпочати та проводити реформи судової системи, економіки, системи охорони здоров’я, соціальної сфери.

Фото надані учасниками та організаторами віче.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram