этот материал доступен на русском

Супрун "повстала" проти бахіл у лікарнях України

10:40, 10 липня 2018
Країна
2645 0
Супрун розкритикувала використання бахіл лікарнями / фото facebook.com/ulanasuprun

У багатьох українських лікарнях усіх відвідувачів змушують одягати бахіли. Інколи навіть категорично забороняють заходити без них у медзаклад.

"У клініках розвинених країн ви навряд чи побачите людей, що прийшли відвідати родича або ж очікують лікаря у бахілах. Більше того, у жодних нормативних документах в Україні немає вимог, які зобов’язують пацієнтів та відвідувачів носити бахіли в усіх приміщеннях лікарень", - пише на своїй сторінці у Facebook в.о. глави МОЗ Уляна Супрун.

Читайте такожЖурналісти показали, як насправді діє медреформа в Україні (відео)

За її словами, єдині місця в лікарні, де варто їх носити, операційні та приміщення, які потребують асептичних умов - тобто там проводяться інвазивні втручання й існують ризики виникнення та передачі інфекції.

"Адже використання бахіл може забезпечити мінімальний фізичний бар'єр від мікроорганізмів. Хоча існують дослідження, які не підтверджують ефективності такого методу захисту", - наголосила виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я.

Супрун вважає, що ініціатива про одягання бахіл на кожного, хто переступає поріг лікарні, зазвичай йде від медзакладу. І має на меті зменшити роботу прибиральниць, а подекуди й нажитися за рахунок гаманця пацієнта.

"Невиправдане використання бахіл у таких обсягах, як це відбувається зараз, економічно необґрунтоване та не несе відчутної користі ані медзакладу, ані відвідувачам... Крім того, величезна кількість викинутих одноразових бахіл забруднює планету", - підсумувала Супрун.

Раніше в.о. глави МОЗ розповіла, що через те, що в Україні довгий час не було культури взаємовідносин між пацієнтами та сімейними лікарями, існує міф, що краще звертатися до вузьких спеціалістів за потреби.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter