Лікар розповів про небезпеку для здоров'я переробленого м'яса / фото УНІАН

Перероблене м'ясо і сало можуть спровокувати розвиток раку.

Читайте такожМОЗ хоче заборонити в Україні тестування косметики на тваринах

Про це в інтерв'ю "Обозревателю" розповів нейрохірург та онколог Антон Шкіряк. За його словами, доведено, що навіть звичайна свинина онкогенна.

"Є дослідження, які виявили канцерогени в тих чи інших продуктах. Це перероблене м'ясо – сосиски, ковбасні вироби і т. д. Тому що там використовують нітрати натрію. Також доведено, що звичайна свинина є онкогенною. Особливо, коли тварини отримують гормональне харчування на фермах. І сало теж шкідливе. Це концентрат холестерину, холестеринова бомба", – пояснив лікар.

Він наголосив, що пухлини виникають в тому числі за рахунок зниження кровопостачання тих чи інших органів, а воно знижується не від "нечистої сили".

"А від того, що судини забиваються й "труба", тобто посудина, стає вужчою. Я, напевно, єдиний з українців, хто сало не пропагує і не їсть. Також шкідливі й смажені, копчені продукти – всі вони мають денатурований білок. Він дуже шкідливий", – підсумував онколог.

Раніше в.о. глави МОЗ Уляна Супрун розповіла, що існує багато причин, щоб рідше вживати червоне м'ясо, зменшувати розмір порцій та намагатися замінити його рослинними продуктами.