На Землю знову насувається магнітна буря / фото geocenter.info

29 липня очікується новий сплеск геомагнітної активності. Магнітні бурі в цей день матимуть меншу активність, аніж за попередньої хвилі – 15 липня, – однак для чутливих людей є ризик погіршення самопочуття.

Читайте такожМагнітні бурі у серпні: коли очікується метеоудар (календар)

Причина виникнення магнітної бурі

Магнітні бурі на нашій планеті виникають внаслідок спалахів на Сонці, що провокують коливання геомагнітного поля Землі шляхом влучання у нього заряджених частинок (протонів і електронів).

Відео дня

Параметри магнітного поля Землі зазнають різких змін через потужні потоки цих часток, що, в свою чергу, впливає на стан населення планети. 

Чим небезпечна магнітна буря та кому варто остерігатись її впливу

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, магнітні бурі здійснюють значний вплив на самопочуття більшості мешканців Землі (близько 60%). Найбільша ймовірність впливу стосується людей, які мають проблеми із серцем або судинами. Тому в такі періоди зростає загроза інфарктів, серцевих нападів та тромбозу. Також підвищується небезпека високого артеріального тиску та психічних розладів.

Окрім цього, магнітні бурі можуть викликати сильні головні болі, безсоння та запаморочення. Ймовірні й гормональні скачки.

Як захистити себе від впливу магнітної бурі

Аби уникнути негативних наслідків впливу магнітних бурь,треба мати при собі необхідний набір препаратів – для людей із серцево-судинними захворюваннями. Також експерти радять 29 липня провести у спокійному режимі, уникаючи стресів та серйозних навантажень на тіло й мозок. Цей день краще за все провести на свіжому повітрі та приділити увагу здоровому сну та відпочинку.

Лікарі рекомендують зранку зробити стандартні фізичні вправи, як це роблять діти у дитячому садочку чи школі. Це покращить кровообіг і, відповідно, зменшить ризик поганого самопочуття. З цією метою також можна прийняти контрастний душ.

Дієтологи стверджують, що жирна, гостра та пересолена їжа в такий період є особливо небезпечною, тому від неї краще відмовитися. Не рекомендується вживати каву та алкоголь. Такі напої краще замінити очищеною негазованою водою або трав’яним чаєм, наприклад – ромашковим.

Окрім цього, експерти відзначають загрозу тривалого знаходження на сонці, що особливо небезпечно під час магнітних бурь влітку.