этот материал доступен на русском

У МОЗ заявили про посилення заходів безпеки для захисту українців від коронавірусу з Китаю

11:58, 29 січня 2020
Країна
301 0
За оцінками ВООЗ ризики розповсюдження цього коронавірусу є високими як на регіональному, так і на глобальному рівнях / УНІАН

Читайте такожВ Україні розроблять маршрути госпіталізації пацієнтів на випадок поширення нового коронавірусу

Про це повідомляється на Урядовому порталі.

«Ситуація з розповсюдженням коронавірусу 2019-nCoV у світі потребує особливої уваги… Раніше повідомлялось про 4 підозри на коронавірусну інфекцію 2019-nCoV в Україні. Всі випадки не підтвердились», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що за оцінками ВООЗ ризики розповсюдження цього штаму вірусу залишаються високими як на регіональному, так і на глобальному рівнях.

У МОЗ зауважили, що з метою забезпечення раннього виявлення можливих випадків нового вірусу та вжиття відповідних протиепідемічних заходів Центром громадського здоров’я було розіслано та роз’яснено регіональним епідеміологічним службам інструкції ВООЗ.

Також були розроблені та роз’яснені: критерії визначення випадку інфекції; опитувальник для пацієнтів із підозрою на вірус 2019-nCoV; рекомендації щодо відбору, зберігання та транспортування аналізів; рекомендації з профілактики інфекцій та інфекційного контролю під час надання медичної допомоги при підозрі на нову коронавірусну інфекцію; алгоритм та тактику дій лікаря у випадку підозри на коронавірус 2019-nCoV; діагностичний алгоритм для визначення коронавірусу 2019-nCoV методом виключення.

«Враховуючи інформацію щодо епідемічного поширення коронавірусу 2019-nCoV та наявність прямого авіасполучення з Китаєм, на відповідних санітарно-карантинних пунктах (СКП) в аеропорту Бориспіль посилено команди швидкого реагування та епідеміологів. СКП переведено в цілодобовий режим роботи. Також забезпечено чергування бригад швидкої медичної допомоги», - наголошує МОЗ.

Вказується, що фахівці санітарно-карантинного підрозділу підготовлені та укомплектовані інфрачервоними термометрами. Мандрівники із симптомами захворювання будуть направлятись на подальше медичне обстеження. Крім того, усім подорожуючим надається актуальна інформація щодо попередження захворювання.

За даними ВООЗ тяжкий перебіг коронавірусної інфекції проявляться пневмонією. Одним з основних методів терапії є оксигенотерапія. Всі відділення інтенсивної терапії на 100% забезпечені киснем.

Всі заходи щодо недопущення занесення та поширення коронавірусу на території України та рекомендації затверджені наказом МОЗ України.

МОЗ наголошує, що вакцин та специфічних ліків від коронавірусу 2019-nCoV не існує. Громадянам варто дотримуватись стандартних заходів профілактики ГРВІ.

Як повідомляв УНІАН, про спалах пневмонії невстановленого походження в місті Ухань влада Китаю заявила наприкінці грудня 2019 року. Встановлено, що збудником захворювання став новий тип коронавірусу – 2019-nCoV. Вірус передається від людини до людини. Інкубаційний період коронавірусу триває від 2 до 12 діб.

Випадки виявлення коронавірусу вже зафіксовано в багатьох країнах світу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter