Лікарня свою провину заперечувала / фото: УНІАН

Суворовський районний суд Одеси зобов'язав комунальне некомерційне підприємство «Одеська обласна дитяча клінічна лікарня» Одеської обласної ради виплатити 700 тис. грн жінці, дитині якої неправильно поставили діагноз.

Згідно з Єдиним реєстром судових рішень, текст відповідного рішення райсуду було складено на минулому тижні.

Позивачка просила про відшкодування майнової (майже 5,7 тис. грн) і моральної (1,15 млн грн) шкоди, заподіяної в результаті неналежної медичної допомоги її донці.

Згідно з документом, 10 лютого 2018 року фельдшер швидкої допомоги, який прибув за викликом, поставив дівчинці діагноз: «гострий апендицит». Дівчинку одразу доставили в вищеназвану лікарню, де хірург відділення екстреної травматології та хірургічної допомоги заявив, що «гострої хірургічної патології не виявлено» і призначив тільки очисну клізму. Дитину також оглянув ларинголог, який поставив діагноз: «гострий фарингіт». Після цього дівчинку відправили додому.

Через два дні її стан різко погіршився і в міському діагностичному центрі ім. Резника фахівці встановили діагноз «гострий апендицит», після чого дитину терміново направили в ту саму обласну лікарню.

У цьому медзакладі дитині після операції встановили діагноз: «гангренозно-перфоративний апендицит. Розлитий перитоніт».

Після операції стан дівчинки погіршувався, і 18 лютого їй поставили в цій лікарні новий діагноз - «післяопераційні абсцеси черевної порожнини». Було проведено повторне операційне втручання.

«В ході другої операції було встановлено діагноз: «рання спайкова кишкова непрохідність, множинні абсцеси черевної порожнини», - йдеться в документі.

Як зазначається, з 18 по 24 лютого 2018 року стан дитини лікарі визначали як важкий, потім ще два дні - середньої тяжкості.

Позивачка вважає, що нею були придбані ліки, які були призначені неправильно через неточний діагноз. Крім того, вона вважає, що її дочки завдано моральну шкоду, яка полягає в моральних переживаннях тощо.

Лікарня свою провину заперечувала, звинувативши матір у несвоєчасному зверненні, а також посилалася на те, що через несвоєчасне звернення захворювання може мати приховані симптоми тощо.

Вивчивши справу, суд задовольнив позов частково. Зокрема, стягнув з відповідача (лікарні) 700 тис. грн за моральну шкоду і більше 19 тис. грн - за судові витрати.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram