У Києві зафіксовано спалах скарлатини у дітей / колаж УНІАН , фотоua.depositphotos.com

Скарлатина - це захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом і найчастіше вражає саме дитячий організм. Розпізнати її відразу вдається не завжди - візуально і за симптоматикою вона нагадує ангіну. УНІАН з'ясував, що робити, якщо ваша дитина захворіла і чи буває скарлатина у дорослих.

Що таке скарлатина - детально про інфекцію

Вважається, що одне з найпоширеніших захворювань у дітей - це скарлатина - симптоми інфекції дуже схожі на ангіну, саме тому батьки, не звертаючись до лікаря, починають неправильне лікування. 

Важливо знати, як проявляє себе скарлатина - симптоми у дітей такі: 

Відео дня
 • підвищена температура;
 • головний біль;
 • біль у горлі при ковтанні;
 • блювота;
 • сухість шкіри;
 • загальна слабкість і інтоксикація організму.

Як правило, скарлатина з'являється різко - спочатку у дитини починає боліти горло. Пізніше на язику утворюється білий наліт, з часом перетворюючись в яскраво-малиновий

Найголовніший симптом, яким видає себе скарлатина - висипка. Вона покриває шкіру дитини на другий або третій день, тому якщо ви помітили це - відразу біжіть до лікаря. Також необхідно обмежити соціальні контакти і виділити дитині окремий посуд, рушник, постільну білизну - скарлатина передається побутовим способом.

Небезпека цієї бактеріальної інфекції полягає в тому, що при ускладненнях з'являться проблеми з нирками, серцем і суглобами.

Чи може бути скарлатина у дорослих

Лікарі вважають, що скарлатина у дітей зустрічається часто, тому споконвічно сприймається, як тільки дитяча хвороба. Однак передається скарлатина дорослим легко і вільно - через повітряно-крапельний або побутовий шлях. Збудником скарлатини є окремий різновид стрептокока, який вражає будь-який здоровий організм, який контактував з хворим, тому дорослі люди не застраховані від скарлатини.

Від чого "гине" скарлатина - лікування і профілактика

Перше, що потрібно зробити, якщо у вашої дитини скарлатина - захистити її від контактів з іншими людьми, тим більше - дітьми, і відразу звернутися до лікаря. Швидше за все, він призначить дитині антибіотики - доступні ліки, за допомогою яких можна швидко вилікувати хворобу.

Якщо упустити момент і не надати допомогу вчасно, великі ризики виникнення ускладнень - отиту, синуситу, міокардиту та інших небезпечних захворювань. 

Вакцини проти скарлатини немає, тому ефективними профілактичними заходами будуть тільки:

 • регулярне провітрювання приміщення;
 • зміцнення імунітету;
 • часті прогулянки на свіжому повітрі;
 • миття рук по приходу додому і перед їжею;
 • обмеження присутності в місцях великого скупчення людей.

Інформація, зазначена вище, носить інформативний характер і не може бути використана в якості рекомендацій від фахівця. При виникненні будь-яких ознак нездужання звертайтеся до свого лікаря.

Вас також можуть зацікавити новини: