этот материал доступен на русском

Учені вперше знищили ВІЛ у всьому геномі мишей

17:44, 03 липня 2019
Зарубіжні новини
992 0
Вчені використовували препарат повільної дії під назвою ART LASER, який полює за вірусом / фото naked-science.ru

Вперше в історії науки американським вченим вдалося видалити ВІЛ з цілого геному лабораторних мишей за допомогою ліків повільної дії і технології редагування генів.

Читайте такожГенетично модифіковані діти захищені від ВІЛ, але можуть померти рано

Ця методика може стати основою для створення перших універсальних ліків проти ВІЛ у людей. Втім, для підтвердження цього необхідно провести дослідження за участю людини, які заплановані на наступне літо, повідомляє MedikForum.

Вчені використовували препарат повільної дії під назвою ART LASER, який полює за вірусом. А перед його застосуванням вони скористалися програмою CRISPR Cas9 для редагування геному. Цей двоступеневий підхід виявився напрочуд успішним, оскільки він дозволив повністю видалити ВІЛ з цілого геному у трьох лабораторних мишей. Тепер залишається дочекатися результатів тих же експериментів за участю ВІЛ-інфікованих людей, після чого можна буде говорити про так давно очікуваний прорив у медицині.

Раніше дослідники зі США розробили новаторську терапію для лікування ВІЛ. Вони сподіваються, що це стане першим кроком на шляху до створення вакцини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter