этот материал доступен на русском

Світом шириться новий "супергрибок": чим це загрожує людству

09:46, 24 липня 2019
Зарубіжні новини
2559 0
Смертельний грибок стрімко поширюється / фото naked-science.ru

Надстійкий грибок Candida auris, який "поводиться, як бактерія", від моменту відкриття з'явився у десятках країн. Його стрімке поширення довго залишалося таємницею, але тепер в учених є перші здогадки – і вони не пророкують людству нічого приємного. 

Грибок може заразити людину і у важких випадках спричиняти зараження крові. Також він має велику стійкість до медикаментів, передає ТСН.

Поява C. auris вкотре нагадує про небезпеку резистентності до протимікробних препаратів: поширення такого явища загрожує тим, що багато з колись дієвих перевірених ліків припинять бути корисними. Але і це ще не все. 

Читайте такожНазвано серйозну небезпеку популярних ліків

"Це дріжджі, які поводять себе як бактерії", - каже Том Чилер, фахівець з грибкових захворювань, у розмові з CNN. Так, інші види грибка Candida завжди разом з нами – на шкірі й кишках – і не викликають захворювань, якщо в організмі немає дисбалансу. Таке трапляється, наприклад, коли антибіотики знищують "хороші" бактерії і залишають простір для розмноження Candida і появи кандидозу.

Але C. Auris поводиться інакше – вона може передаватися безпосередньо від однієї людини іншій, а також передаватися в медичних установах, затримуючись на поверхнях і обладнанні. Останнє дуже нетипово для грибків Candida. 

У новому дослідженні, опублікованому в журналі mBio, йдеться, що нова загроза системі охорони здоров'я може бути першим прикладом нового грибкового захворювання, що виникає через кліматичну кризу. 

"Аргумент, який ми наводимо на основі порівняння з іншими близькими родичами грибів, полягає в тому, що в міру того, як клімат стає теплішим, деякі з організмів, включно з Candida auris, адаптуються до більш високих температур, і при цьому можуть прориватися через захисні механізми людини, як температура", - сказав співавтор дослідження.

Дослідники припускають, що C. auris міг бути грибком, що мешкав у довкіллі, на водно-болотних угіддях, а згодом міг мати проміжного господаря - птаха, і вже тоді передатися людині. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Теги: #вчені