этот материал доступен на русском

Вчені з'ясували, що чим більше сну у людини, тим вище її зарплата

11:38, 07 листопада 2019
Зарубіжні новини
1303 0
Якщо люди приходять на роботу після гарного сну, то вони краще працюють \ samorozvytok.info

Читайте такожВиявлена серйозна небезпека сну при світлі

Дослідники зі США виявили, що ті, хто сплять всього на одну годину довше протягом тижня, в середньому заробляють на 4,9% більше за своїх колег, хто виконує ту саму роботу, повідомляє Бі-бі-сі.

Є багато теорій, чому так відбувається, але основна полягає в тому, що добре відпочилі працівники більш продуктивні, цитує New York Times Метью Гібсона, економіста з коледжу Вільямса в штаті Массачусетс.

Якщо люди приходять на роботу після гарного сну, то вони і відчувають себе краще, і краще працюють, сказав Джеффрі Шредер, один з авторів американського дослідження про зв'язок між сном і доходами.

Звичайно, не все так просто. Якщо ви будете пізно вставати і спізнюватися на роботу, то ваш роботодавець навряд чи буде цим задоволений, що в результаті може вплинути на зарплату. З іншого боку, недосип призводить до стресу, а всім відомо, що стрес знижує продуктивність.

Сон багато в чому контролюється циркадними ритмами, які також називають біологічним годинником. Більшість людей прокидається приблизно в один і той же час, оскільки всім треба йти на роботу, в школу і так далі.

Але засинають люди в різний час, в залежності від часу заходу сонця. Вчені вирішили розглянути поведінку і доходи американців, які живуть в одному часовому поясі.

З'ясувалося, що ті, хто живе в східній частині одного часового поясу, лягають спати приблизно на годину раніше тих, хто живе в західній частині, і, відповідно, сплять трохи довше. Ці ж люди заробляють більше, ніж ті, хто робить ту ж роботу, але, в порівнянні з тими, хто живе на сході і недосипає.

Дослідження також показують, що ті, хто сплять всього по шість годин на добу протягом двох тижнів, демонструють ті ж результати, що і люди, які взагалі не спали по дві доби поспіль.

Деякі компанії також зауважили вплив сну на продуктивність. Google, Facebook і деякі інші великі компанії надають співробітникам місця, де ті можуть недовго поспати під час робочого дня. Причому подібні заходи вживаються аж ніяк не з альтруїзму, а лише тому, що відпочилі люди працюють краще, навіть якщо вони вирішили подрімати на роботі всього лише півгодини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter