Які ознаки коронавірусу / фото ua.depositphotos.com

Вчені з Оксфордського університету назвали ознаки перенесеного коронавірусу, які можуть проявлятися навіть при безсимптомному перебігу хвороби. При виявленні одного або декількох з цих симптомів варто звернутися до лікаря і зробити тест на COVID-19. 

Тимчасова втрата нюху

Медики стверджують, що втрата нюху і смаку - це один з найяскравіших симптомів коронавірусу, який дуже рідко зустрічається при інших захворюваннях. Втрата нюху пов'язана з ураженням нервових закінчень відділу мозку, який відповідає за нюх. Якщо цей симптом поєднується з відсутністю нежиті - ймовірність коронавірусу дуже висока.

Задишка

Поява задишки при ходьбі і легких фізичних навантаженнях, якої раніше не було - це можлива ознака захворювання на коронавірус. Якщо задишка проявляється навіть в стані спокою - це привід для занепокоєння.

Кон'юнктивіт

Ознаки коронавірусу / фото ua.depositphotos.com

Печіння, свербіж і почервоніння очей деякими людьми сприймаються як наслідки роботи за комп'ютером. Однак цей симптом може бути ознакою легкої форми коронавірусу. Інфекція може вражати слизові оболонки ока.

Болі в животі і діарея

Біль у грудях - це відомий симптом коронавірусу, однак при COVID-19 біль також може виникнути в животі. Причиною його виникнення є запальні процеси в нижніх відділах легенів. У деяких людей може зустрічатися діарея при безсимптомному коронавірусі. 

Сильна втома

Якщо ви з самого ранку прокидаєтеся сильно втомленим і знесиленим, і не маєте енергії на прості дії - це може бути ознакою інтоксикації організму при коронавірусі.

Читайте також на УНІАН:

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram