этот материал доступен на русском

Щоб запобігти втраті пам'яті, потрібно здобувати освіту - вчені

10:33, 05 червня 2020
Зарубіжні новини
199 0
Декларативна пам'ять означає здатність запам'ятовувати події, факти і слова \ tonis.ua

Читайте такожВчені назвали малюнок найбільш ефективним способом зберегти щось у пам'яті

Такого висновку дійшли вчені з Медичного центру університету Джорджтауна, повідомляє medikforum з посиланням на дослідження, опубліковане в журналі Aging, Neuropsychology and Cognition.

Результати показують, що діти, особливо дівчатка, які здобувають освіту довше, будуть мати кращі показники пам'яті в старості. Це може мати значення для втрати пам'яті при хворобі Альцгеймера та інших деменціях.

Дослідження перевірило декларативну пам'ять у 704 літніх людей (58-98 років). Декларативна пам'ять означає здатність запам'ятовувати події, факти і слова, наприклад, як звуть нового сусіда або де висять ключі.

Учасникам показували малюнки з предметами. Через кілька хвилин учені перевіряли, що запам'яталося. З віком продуктивність пам'яті ставала нижчою. Однак якщо в ранньому віці жінки довше займалися освітою, це сприяло зниженню втрат.

У чоловіків приріст пам'яті, пов'язаний з кожним роком навчання, був у два рази більшим, ніж втрати, понесені протягом кожного року старіння. Однак у жінок приріст був у п'ять разів більшим.

Наприклад, декларативна пам'ять у 80-річної жінки зі ступенем бакалавра була такою ж, як у 60-річної жінки з середньою освітою. Таким чином, чотири додаткових роки навчання компенсують втрату пам'яті від 20 років старіння.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter