Вакцина AstraZeneca / фото REUTERS

Виконавчий директор Європейського агентства з лікарських засобів (ЕМА) Емер Кук заявила, що регулятор вивчає побічні ефекти, пов'язані з усіма COVID-вакцинами.

Про це вона заявила телеканалу Sky News, пише РБК-Україна.

Читайте такожМОЗ Німеччини спростував дані про можливе утворення тромбів після щеплення вакциною AstraZenecа

"Насправді, ми вивчаємо побічні ефекти, пов'язані з усіма вакцинами", - зазначила вона.

За її словами, попри повідомлення про побічні ефекти, пов'язані саме з вакциною AstraZeneca, відомство розглядає подібні випадки щодо усіх вакцин.

"Схоже, з усього світу надходять подібні цифри (щодо побічних ефектів - ред.), але це те, що доведеться оцінювати нашому комітету", - наголосила вона.

Вакцинація проти коронавірусу у світі: що відомо

Нагадаємо, Консультативний комітет з безпеки вакцин Всесвітньої організації охорони здоров'я 16 березня розгляне питання, пов'язані з вакциною компанії AstraZeneca.

Комітет з питань безпеки Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) розгляне 16 березня інформацію щодо безпеки COVID-вакцини AstraZeneca і скликає на 18 березня позачергове засідання, на якому буде прийнято рішення щодо подальших дій.

Раніше ЕМА спростувало зв'язок вакцини AstraZeneca з утворенням тромбів.

Розробники вакцини від коронавірусу AstraZeneca запевнили в безпечності препарату. Там заявили, що випадки тромбозів у щеплених не пов'язані з вакцинацією.

Компанія підкреслила, що заяви про безпеку вакцини засновані на підтверджених наукових даних. Перевірені дані про стан 17 мільйонів осіб, яких прищепили AstraZeneca в Європейському союзі й Великобританії.

Ряд країн, серед яких Данія, Швеція, Кіпр, Словенія, Португалія, Іспанія, Італія, Норвегія, Ісландія, Нідерланди, заявили, що припинили використання партій вакцини AstraZeneca через нібито утворення тромбів.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram