Брак жирних кислот Омега-3 в дієті скорочує тривалість життя сильніше, ніж куріння \ фото ua.depositphotos.com

Якщо людина не вживає щодня жирну рибу, то її тривалість життя може скоротитися більше, ніж від куріння.

Такого несподіваного висновку дійшли дослідники з Канади. За їхніми даними, нестача жирних кислот Омега-3 в дієті скорочує тривалість життя сильніше, ніж куріння. Автори дослідження виявили, що якщо шкідлива звичка, пов'язана з тютюном, скорочує тривалість життя, в середньому, на 4 роки, то відсутність в раціоні достатньої кількості жирних кислот, що зустрічаються в таких видах риби, як форель або оселедець, зменшує його на 5 років.

Читайте такожДієтологи розповіли, чим корисний вітамін D і в яких продуктах він міститься

Жирні кислоти відомі корисним впливом на серце, вони також скорочують кількість згустків крові. Якщо в організмі людини відзначається рівень цих жирних кислот від 8% і вище, то він вважається хорошим, середнім - від 4% до 8%, а низьким - менше 4%.

Автори дослідження відзначають, що в Японії, де середньостатистичний рівень жирних кислот Омега-3 у населення значно вищий 8%, очікувана тривалість життя на 5 років більша, ніж навіть в США. Там у середньому рівень кислот Омега-3 в людини нижчий 5%, пише medikforum з посиланням на The Daily Mail.

Саме тому, якщо активно включати в раціон жирну рибу та інші продукти, що містять жирні кислоти Омега-3, то це може продовжити життя.

Вас також можуть зацікавити новини