Сьогодні в Україні пройдуть грози, рятувальники попередили про нові повені

11:15, 4 липня 2020
1237
0

При значних дощах можливе формування мiсцевого та схилового стоку.

В мiсцях проходження сильних злив буде вiдбуватися: на малих водотоках та в верхiв'ях річок швидкоплинне пiдвищення рiвнiв води на 0,5-1,0 м / zk.dsns.gov.ua
В мiсцях проходження сильних злив буде вiдбуватися: на малих водотоках та в верхiв'ях річок швидкоплинне пiдвищення рiвнiв води на 0,5-1,0 м / zk.dsns.gov.ua

У західних, північних областях, а також у Вінницькій та Одеській області удень пройдуть грози, подекуди з градом і шквалами 15-20 м/с.

Про це інформує прес-служба ДСНС України.

У Києві та Київській області грозу чекають найближчі три години. Така погода утримається до ночі. 

За інформацією Укргідрометцентру, 4 липня на рiчках Закарпатської областi очiкується пiдвищення рiвнiв води на 0,3-1,0 м, в межах корiнних берегiв. На річці Латориця ділянки Мукачево-Чоп утримуватимуться високi рiвнi з початковим виходом води на заплаву мiждамбового простору.

Рятувальники продовжують ліквідовувати наслідки повені у західних областях

В мiсцях проходження сильних злив буде вiдбуватися: на малих водотоках та в верхiв'ях річок швидкоплинне пiдвищення рiвнiв води на 0,5-1,0 м; формування значного мiсцевого та силового стоку з пiдтопленням понижених мiсць, особливо в населених пунктах; утворення локальних селiв та зсувів перезволоженого грунту.

3-4 липня очікується проходження максимального рівня паводкової хвилі на р. Дністер біля с. Маяки в межах 160-170 см над нулем поста, внаслідок цього можливе затоплення понижених ділянок автодороги Одеса-Рені, городів та сільськогосподарських угідь в с. Яськи, м. Біляївка (Одеська область).

3-4 липня на рiчках басейнiв Сяну, Днiстра (Львiвська, Iвано-Франкiвська обл.) очiкуються пiдйоми рiвнiв води на 0,2 – 1,0 м над рiвнями 02 липня на 08 год.

При значних дощах можливе формування мiсцевого та схилового стоку.

На вихідних буде вiдбуватися добiгання невисокої паводкової хвилi на Латорицi в створі поста Чоп з пiдвищенням рiвня води на 1,0 – 1,5 м (над рiвнем на 8 год. 3 липня) з виходом води на заплаву мiждамбового простору.

4-6 липня на р. Прип'ять в створі поста Річиця, при подальшому пiдйомi рiвня води з добовою iнтенсивнiстю 1-3 см за добу, можливе досягнення вiдмiтки затоплення присадибних ділянок в с. Пiдгiр'я (Ратнiвський р-н, Волинська обл.).

У зв’язку з очiкуваними значними опадами в гiрськiй частинi, ввечерi 3 та протягом 4-5 липня, на рiчках басейнiв Прута та Сiрету очiкується змiна гiдрологiчного режиму з пiдйомами рiвнiв води на 0,2-0,7 м над рiвнями 03 липня на 8 год. У мiсцях випадiння сильних злив можливе формування значного мiсцевого та схилового стоку.

Читайте прогноз погоди в Україні від синоптиків на каналі Погода УНІАН в Telegram

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Новини партнерів
Віргінія, США
+23°
Погода Стерлінг - хмарно, суцільна хмарність
88 %
755 мм
2.2 м/с
70 %
Стрічка новин
Deprecated block
+
Продолжая просматривать unian.net, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Принять