В Італії сталося виверження Етни \ фото REUTERS

Вулкан Етна, розташований на Сицилії, несподівано став вивергатися в ніч на 19 січня.

Читайте такожВ Італії почалося виверження вулкану Етна (фото, відео)Про це повідомляє Національний Інститут геофізики і вулканології, розташований в Катанії. За його даними, приблизно о 19:15 в понеділок один з численних кратерів, розташований на південно-східному схилі Етни, почав вивергати два потоки лави, один з них потік в напрямку долини Валле-дель-Бове на сході, інший - в північному напрямку. Це супроводжувалося викидом стовпу попелу і диму, поштовхами грунту і інфразвуковим тремором.

Однак сьогодні вранці активність вулкану почала знижуватися. В даний час потоки лави остигають, поштовхи і тремор значно ослабли. Спостерігачі не відзначають будь-яких значних змін контуру вулкану.

При цьому європейські лабораторії, зокрема Центр зі спостереження за вулканічним попелом в атмосфері в Тулузі, Франція, відзначають хмару попелу, яка рухається на висоті близько 4 км в південному напрямку, передає rg.ru.

Вулкан Етна

Етна-один з найактивніших вулканів на Землі. Тільки з 1950 року він вивергався кілька десятків разів. Зазвичай виверження супроводжуються потоками розпеченої лави і відносно невеликими викидами попелу в атмосферу.

Перше історично доведене виверження Етни відбулося в 1226 році до н. е. вчені вважають, що Етна, що знаходиться на стику африканської та Євразійської тектонічних плит, стала активною приблизно 300 тис. років тому.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram