этот материал доступен на русском

Майже дві третини киян підтримують вступ України до ЄС – опитування

13:01, 18 грудня 2018
Політика
1422 0
Кияни хочуть жити в європейській столиці / REUTERS

Читайте такожЄС виділить Україні 60 мільйонів євро на розвиток інфраструктури

Як передає кореспондент УНІАН, про це свідчать результати дослідження Соціологічної групи «Рейтинг», представлені сьогодні на прес-конференції керівником групи "Рейтинг" Олексієм Антиповичем та заступником директора Любомиром Мисівим.

Згідно з даними дослідження, за останній рік майже не змінилася кількість жителів Києва, які підтримують вступ України до Європейського Союзу (63%) та НАТО (56%). Ще 18% виступають проти вступу країни до ЄС, а 23% - проти вступу до Організації Північноатлантичного договору.

"Майже дві третини підтримали вступ до Європейського Союзу, майже кожен п'ятий - ні, але 18%, які проти вступу в ЄС, не за Росію", - повідомив Антипович.

У зв'язку з цим він зауважив, що лише 5% киян обирають зовнішньополітичну орієнтацію країни на Росію.

Разом з тим, як показало опитування, серед різних напрямів зовнішньоекономічної інтеграції надалі лідирує проєвропейський вектор. При цьому на фоні зменшення кількості тих, хто з-поміж можливих векторів інтеграції обирає ЄС (з 59% до 56%), зростає кількість прихильників рівновіддаленості України від Росії та Заходу (з 23% до 25%). Лише 5% підтримують вступ до Митного союзу (Євразійського економічного союзу Росії, Білорусі, Казахстану, Киргизстану і Вірменії).

Опитування серед мешканців Києва Соціологічна група «Рейтинг» проводила з 16 листопада по 2 грудня. Загалом у дослідженні, здійсненому методом особистого інтерв'ю, взяли участь 1,6 тис. респондентів. Вибірка сформована з урахуванням вікової й гендерної структури міста. Похибка становить не більш як 2,4%.

У вересні повідомлялось, що за результатами загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Київським міжнародним інститутом соціології, Більше половини опитаних громадян України, а саме 51,5% респондентів вважають необхідним набуття Україною членства в Європейському Союзі

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter