этот материал доступен на русском

У РФ порушуються права українців, які не згодні з російською окупацією Криму і частини Донбасу - Рада Європи

16:30, 15 січня 2019
Політика
190 0
У РФ порушуються права українців, які не згодні з російською окупацією Криму і частини Донбасу / фото УНІАН

У Російській Федерації здійснюються посягання на права представників української національної меншини, які не згодні з російською окупацією Криму і частини Донбасу.

Про це йдеться у четвертому висновку Консультативного комітету Рамкової конвенції про захист національних меншин, прийнятому в 2018 році і опублікованому сьогодні, 15 січня 2019 року.

Читайте такожДенисова розповіла, скільки російські правозахисники та активісти зібрали для українських військовополонених моряків

"Посягання на право на свободу висловлювання поглядів стосувалися, зокрема, осіб, що належать до української меншини, коли вони робили заяви, які не відповідають російській політиці щодо Криму, і про конфлікт на сході України", - заявили в Раді Європи.

Із занепокоєнням у РЄ нагадали про справу колишнього директора Державної бібліотеки української літератури в Москві, яку звинуватили в "розпалюванні ненависті і ворожнечі шляхом зловживання службовим становищем" за статтею 282 Кримінального кодексу і в шахрайському використанні бібліотечних фондів.

"Після анексії Криму та конфлікту на сході України контрольовані урядом ЗМІ підтримують патріотичну мобілізацію суспільства проти України. Консультативний комітет стурбований тим, що такий дискурс може привести до маргіналізації не тільки осіб, які належать до української національної меншини, а й тих, хто просто не приєднується до більшості, і тих хто належить до інших груп національних меншин", - зазначається у висновку.

Також наголошується, що російський закон про «іноземних агентів» вельми ускладнив багатьом організаціям національних меншин отримання фінансових коштів з-за кордону, зокрема з країн, з якими Російська Федерація має проблемні міждержавні відносини.

"Культурні організації української національної меншини повідомили Консультативному комітету, що вони стикаються з перешкодами при спробі діяти в нинішній обстановці підвищеної напруженості, викликаної конфліктом на сході України. Вони повідомляли про труднощі з реєстрацією організацій і отриманням дозволу на організацію українських культурних заходів", - підкреслили в Раді Європи.

"Консультативний комітет глибоко стурбований повідомленнями про репресії стосовно керівників існуючих організацій у низці регіонів. Про випадки залякування Консультативному комітету повідомлялося у зв'язку із широким тлумаченням антиекстремістського законодавства. Наприклад, публікація інформації про голод в Україні в сталінську епоху («Голодомор») була б, як повідомляється, визнана екстремізмом", - додали в Консультативному комітеті рамкової конвенції про захист національних меншин.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter