этот материал доступен на русском

75% українців хочуть прямих переговорів Зеленського з Росією щодо Донбасу – опитування

14:54, 16 травня 2019
Політика
2374 0
Більшість опитаних українців "за" прямі переговори Зеленського з РФ/ фото УНІАН

75% українців вважають, що для досягнення миру на Донбасі новообраний президент України Володимир Зеленський має піти на прямий діалог з представниками РФ.

Як передає кореспондент УНІАН, про це свідчать презентовані на прес-конференції в Києві результати соціологічного дослідження, проведеного Центром "Соціальний моніторинг", Українським інститутом соціальних досліджень імені Олександра Яременка та Соціологічною групою "Рейтинг".

Зазначається, що половина опитаних (49,2%) вважають, що питання про статус окупованих територій Донецької та Луганської областей необхідно виносити на всеукраїнський референдум.

Читайте також"А сталося так, як сталося": у Зеленського прокоментували дату інавгурації

Крім того, 65,3% респондентів ствердно відповіли на запитання, чи повинна Україна йти на компроміси заради відновлення миру та повернення територій.

«75% вважають, що президент України заради встановлення миру на Сході країни має піти на прямий діалог з РФ: 50,8% відповіли «безумовно, так» та 24,2% - «скоріше, так». Не згодні з цим 16% та 9% не визначилися», - йдеться в результатах.

Також більше половини (55,4%) респондентів вважають, що президент України заради встановлення миру на сході країни має піти на прямий діалог з керівниками так званих «ЛДНР», третина (32,7%) з цим не згодні, решта (11,9%) – вагаються у відповіді.

Також серед варіантів розв’язання проблеми непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей найбільший рівень підтримки має «Надання цим територіям особливого статусу, який передбачає автономію в складі України» (39,9%). Цей варіант переважає у всіх регіонах, крім Західного.

З варіантом «Офіційне визнання того, що ці території в найближчі роки не можуть бути повернуті до складу України та їх ізоляція» погодились 18,5% опитаних. Дещо нижчий рівень згоди отримав варіант «Продовження бойових дій, спрямованих на відновлення повного контролю України над цими територіями воєнним шляхом» - 17,3%, але він є найбільш придатний для жителів Західного регіону, де його підтримали б 33,7%.

Центр "Соціальний моніторинг", Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка, Соціологічна група "Рейтинг" провели національне опитування з 30 квітня по 10 травня 2019 року в 24 областях України та Києві. Загалом було опитано 3 тис. респондентів. Метод отримання інформації – індивідуальне інтерв’ю «віч-на-віч» за місцем проживання респондента. Стандартні відхилення становлять 1,10 – 1,83%

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter