этот материал доступен на русском

Українські депутати в ПАРЄ звернуться до Ради щодо призупинення роботи делегації України

12:42, 25 червня 2019
Політика
1327 0
Українська делегація в ПАРЄ припинила свою роботу через росіян / фото: УНИАН

Українська делегація у Парламентській асамблеї Ради Європи звернеться до Верховної Ради щодо термінового розгляду питання зупинення участі України у роботі ПАРЄ.

Про це народний депутат, член української делегації у ПАРЄ Леонід Ємець написав у Facebook.

Читайте такожЗМІ Європи про повернення Росії в ПАРЄ: Навіщо вона взагалі там потрібна?

"Рішення української делегації у ПАРЄ. 1. Припинити участь в роботі Парламентської асамблеї, крім питань позбавлення повноважень російської делегації. 2. Делегація звертається до Верховної Ради України з необхідністю терміново розглянути питання зупинення участі України в роботі ПАРЄ. 3. Делегація звертається до президента і МЗС щодо подальшої участі України в органах Ради Європи", - наголосив Ємець.

У свою чергу член української делегації в ПАРЄ, позафракційний народний депутат Борислав Береза заявив у коментарі УНІАН, що "українська делегація у ПАРЄ призупинила свою роботу. Залишаємо свою роботу виключно у тих процесах, де є оскарження та можливість ставити під сумнів повноваження російської делегації або накладання на неї санкцій чи інші процеси, де співпраця з ПАРЄ зараз призупинені".

Як повідомляв УНІАН, у квітні 2014 року ПАРЄ позбавила російську делегацію права голосу і виключила її представників з усіх керівних органів асамблеї у зв'язку з анексією Криму.

У зв'язку з цим Росія не платить внески до Ради Європи з червня 2017 року. Такі дії Росії багато членів ПАРЄ і політики назвали шантажем.

Сьогодні вночі ПАРЄ ухвалила резолюцію «Посилення процесу прийняття рішень Парламентською Асамблеєю щодо повноважень і голосування». Документ підтримали 118 парламентаріїв, проти - 62, 10 утрималися. У зв'язку з цим рішенням механізм запровадження санкцій, який у ПАРЄ діяв до цього, скасовано.

Ухвалення резолюції створює можливість для зняття санкцій з російської делегації. Тепер делегація РФ зможе брати участь у роботі Асамблеї без виконання будь-яких умов, що стосуються відновлення територіальної цілісності України.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що розчарований рішенням ПАРЄ затвердити без обмежень повноваження делегації Росії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter