этот материал доступен на русском

Зеленський жорстко розкритикував Парубія за відмову скликати засідання Ради (документ)

13:02, 18 липня 2019
Політика
2645 0
Зеленський розкритикував відповідь Парубія / фото УНІАН

Президент України Володимир Зеленський знову закликав голову Верховної Ради Андрія Парубія скликати позачергове засідання парламенту.

Про це йдеться у листі президента до голови ВР, розміщеному на сторінці Зеленського у Facebook.

За словами Зеленського, відповідно до Календарного плану проведення десятої сесії ВР восьмого скликання, затвердженого постановою парламенту від 20.12.2018 №266-VIII, десята сесія триває до 19 липня 2019 року.

«Тобто, до 19 липня 2019 року на вмотивовану вимогу осіб, визначених Конституцією України, під час чергової десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання головою ВР скликається позачергове пленарне засідання», - наголосив президент.

«З огляду на зазначене, прошу виконати вимоги чинного законодавства щодо скликання позачергового пленарного засідання ВР та розгляду питань, визначених у листі 16 липня 2019 року», - підкреслив глава держави.

Читайте такожКнопкодавству кінець: Парубій пообіцяв запровадити сенсорну кнопку

Крім того, у дописі на своїй сторінці у Facebook Зеленський назвав ганебною відмову Парубія скликати позачергове засідання Ради.

«Я не здивований Вашою відмовою у скликанні позачергового засідання Верховної Ради України. Адже працездатність та звитяга – це не найсильніші риси сьогоднішнього парламенту», - зазначив президент.

Зеленський зауважив, що здивований словами Парубія про «неухильне дотримання чинного законодавства».

«Відкрию Вам очі. На жаль, нинішній парламент в уявленні народу України асоціюється передусім із відсутністю коаліції, кнопкодавством, порожньою залою при ухваленні законів, вісімнадцятиразовим голосуванням за законопроекти та іншими грубими порушеннями Регламенту. Це все й стало підставою для підписання мною указу про розпуск парламенту, конституційність якого було підтверджена у Конституційному Суді України. Водночас нагадую Вам, що, відповідно до статті 90 Конституції України, повноваження Верховної Ради України припиняються у день відкриття першого засідання Верховної Ради України нового скликання», - написав глава держави.

Зеленський дорікнув Парубію за те, що парламент влаштував собі майже двомісячні канікули до початку першого засідання Верховної Ради нового скликання.

«Хочу нагадати Вам та іншим народним депутатам України, що один день роботи парламенту коштує платникам податків 13,3 млн грн. Відмовою у скликанні позачергового засідання Верховної Ради України Ви не просто самоусунулися від роботи на благо України та українців, а й виявляєте злочинну бездіяльність, що призводить до розтрати майже 700 млн гривень з державного бюджету», - заявив він.

Президент вважає прикрим, що люди, які постійно виставляють себе напоказ як виняткових професіоналів та поборників інтересів українського народу, не можуть віднайти в собі сили зібратися на один день та виправити власні помилки й ухвалити надважливі закони з питань діяльності Вищого антикорупційного суду України, відтермінування відповідальності власників автомобілів з європейською реєстрацією, повернення норми про незаконне збагачення.

«Шкода, але ви просто не здатні на самопожертву на благо українського народу. Все, що ви продемонстрували, – це повна байдужість, бездіяльність і неспроможність. У вас всіх був шанс, але ви і його змарнували. Ганьба, панове! Ми змінимо це 21 липня», - резюмував Зеленський.

facebook.com/zelenskiy95

Як повідомляв УНІАН, Зеленський ініціював позачергове засідання Верховної Ради на 18 липня для ухвалення трьох законопроектів: про уточнення підсудності Вищого антикорупційного суду України і зосередження його роботи виключно на топ-корупції, про відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення і про відтермінування застосування штрафних санкцій за порушення порядку ввезення транспортних засобів на митну територію України.

Своєю чергою Парубій заявив, що проводити позачергове засідання парламенту неможливо - лише позачергову сесію.

"… скликання такого засідання не передбачено законом, адже Регламент Верховної Ради України передбачає можливість скликання позачергового пленарного засідання у невідкладних випадках у період між пленарними засіданнями під час сесії Верховної Ради України. Оскільки останнє пленарне засідання 10-ї сесії Верховної Ради України VIII скликання, відповідно до календарного плану, відбулося 12 липня, у мене є єдина передбачена законодавством можливість - скликати на вимогу президента України позачергову сесію Верховної Ради України", - пояснив голова ВР.

Так, повідомив Парубій, він звернувся до президента з проханням "привести свій лист до Верховної Ради у відповідність до вимог закону".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter