этот материал доступен на русском

Естонський міністр хоче позбавити українців безвізу

19:30, 11 вересня 2019
Політика
1787 0
Глава МЗС Естонії пропонує скасувати безвіз для українців / фото: flickr.com/photos/bewellandthrive

Міністр внутрішніх справ Естонії, голова Консервативної народної партії Март Хельме розпорядився з'ясувати, чи можна скасувати безвізовий режим для громадян України, які приїжджають до Естонії.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на ERR.

Читайте такожПольща та Естонія приєдналися до невизнання "виборів" в окупованому Криму

За словами Хельме, представити парламенту відповідні законодавчі ініціативи він має намір уже цієї осені. Він додав, що лідери EKRE припускали: щойно Україна отримає безвізовий режим з ЄС, вона стане "троянським конем".

"Троянським конем зокрема і для Росії, тому що ті, хто приїжджають сюди, не стільки українці, як росіяни зі сходу України, зросійщені українці або просто гомо-совєтікуси. Цей міграційний тиск зі сходу на нас дуже сильний, і він продовжує посилюватися", - підкреслив Хельме.

Міністр додав, що повністю скасувати міграцію не вийде, але Естонія повинна мати можливість вирішувати, кого, в якій кількості, на який термін і на яких умовах впускати.

Водночас міністр закордонних справ Урмас Рейнсалу зауважив, що скасувати право безвізового режиму для громадян України неможливо і не в інтересах Естонії.

"Одностороннє скасування короткострокового безвізового режиму для громадян України з боку Естонії нерозумне і юридично неможливе", - сказав Рейнсалу.

Віцеголова комісії із закордонних справ Рійгікогу Марко Міхкельсон (Партія реформ) вважає, що уряд Юрі Ратаса крок за кроком змінює курс зовнішньої політики Естонії. Так Міхкельсон прокоментував ініціативу міністра внутрішніх справ позбавити українців права безвізового в'їзду в Естонію.

"Навіть Путін не називав Україну троянським конем для Європи. Тепер це зробив член уряду Естонії. Від системи безвізових відносин Естонія завжди більше виграє, ніж втрачає. Україна не є проблемою незаконної імміграції. Не будемо забувати, що Україна і за нас бореться проти російської агресії. За останні 24 години на фронті було поранено шістьох українських солдат", - додав Міхкельсон.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter