Точну дату прибуття президентського комітету ПАРЄ в Україну депутат не вказав / фото Candice Imbert

Президентський комітет Парламентської асамблеї Ради Європи найближчим часом приїде в Україну для проведення консультацій.

Про це член Постійної делегації України в ПАРЄ, депутат від партії "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко повідомив у соціальній мережі Facebook.

Читайте такожГлава української делегації все ж поїде на осінню сесію ПАРЄ як гостя

«За пропозицією групи Європейської народної партії та групи консерваторів, до якої я маю честь входити, на Президентському комітеті ПАРЄ (ПК - до нього входить президент ПАРЄ, лідери політичних груп Асамблеї) ухвалено рішення найближчим часом провести засідання ПК в Києві для проведення консультацій з Україною", - повідомив Гончаренко.

Він нагадав, що сьогодні в Страсбурзі відкривається осіння сесія ПАРЄ, але постійна делегація України не братиме участь в її офіційних заходах.

"Кілька членів ПАРЄ, в тому числі і я, приїхали в Асамблею для неформальної роботи, проведення консультацій тощо", - повідомив він.

Як повідомляв УНІАН, делегація України офіційно відмовилася від участі в осінній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи з 30 вересня по 4 жовтня 2019 року.

Українська делегація пропонує головуючій зараз у Комітеті міністрів РЄ Франції ініціювати консультації за участю президента Еммануеля Макрона для широкого обговорення шляхів відновлення довіри до Ради Європи в зв'язку з тим, що делегацію РФ було повернуто до сесійної зали Асамблеї без виконання будь-яких умов.

Довідка УНІАН. У квітні 2014 року ПАРЄ позбавила російську делегацію права голосу і виключила її представників з усіх керівних органів асамблеї у зв'язку з анексією Криму.

У зв'язку з цим Росія не платила внески до Ради Європи з червня 2017 року. Такі дії Росії чимало членів ПАРЄ і політиків назвали шантажем.

25 червня 2019 року ПАРЄ ухвалила резолюцію, якою скасувала чинний механізм запровадження санкцій проти делегацій.

26 червня в Асамблеї підтримали резолюцію про затвердження повноважень делегації РФ без запровадження будь-яких санкцій.

На знак протесту проти такого рішення делегації Естонії, Грузії, Латвії, Литви, Польщі, Словаччини та України в ПАРЄ достроково покинули літню сесію.