Україна шукатиме інші варіанти вирішення ситуації, якщо результату нормандської зустрічі не буде / фото УНІАН

Україна може вийти з Мінських угод, якщо зустріч у «нормандському форматі» не дасть результату.

Про це повідомив міністр закордонних справ Вадим Пристайко, передає BBC Україна.

Читайте такожПристайко розповів про документ, який хочуть схвалити на саміті "нормандського формату"

При цьому він визнав, що чекати прориву на цих переговорах не варто: лідери схвалять комюніке, проект якого вже погодили.

"Так, це можливо. Якщо ми побачимо, що цей процес йде нескінченно. Це дуже непопулярна заява і, напевно, знову не сподобається нашим західним партнерам. Але для нас Мінськ – не самоцінність. Самоцінність – наше виживання як нації. І якщо ми побачимо, що вони не спрацьовують, і це веде нас в постійне затягування нескінченного процесу, то рано чи пізно буде ухвалено рішення про вихід з Мінського процесу", – сказав він.

За словами глави МЗС, Україна, Німеччина та Франція вже схвалили попередню дату нормандської зустрічі. Зараз усі сторони чекають на відповідь Росії.

Крім того, запевняє Пристайко, Зеленський чекає від Кремля "чітку розмову, щоб прийти й сказати: що ви реально хочете від нас".

Як повідомляв УНІАН, 23 жовтня Зеленський заявив, що зустріч глав держав ”нормандського формату” відбудеться після розведення сил в Золотому і Петрівському та припинення обстрілів.

30 жовтня президент РФ Володимир Путін сказав, що Росія готова до зустрічі в "нормандському форматі", але вона має бути добре підготовленою та результативною.