Ілюстрація REUTERS

Міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіп Шампань вважає, що може знадобитися декілька років, аби добитися справедливості у розслідуванні справи збиття іранськими військовими літака компанії «Міжнародні авіалінії України» біля Тегерану.

Про це Шампань заявив на прес-конференції після зустрічі з главами МЗС України, Великої Британії, Швеції та Афганістану у Лондоні, яка транслювалася на канадському телеканалі CBC.

Читайте такожГлави МЗС п’яти країн закликають Іран забезпечити відповідальність винних у збитті літака МАУ (відео)

Відео дня

Зокрема, Шампань сказав, що на зустрічі у Лондоні також був присутній міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок, який ділився досвідом у розслідуванні збиття літака Малайзійських авіаліній рейсу MH17 у небі над Донецькою областю у липні 2014 року.

«Один з уроків, про який ми дізналися від наших нідерландських друзів, що ми маємо співпрацювати на міжнародному рівні і говорити одноголосно для того, щоби ми могли координувати наші дії і говорити єдиним голосом з іранським урядом, і це те, що ми, очевидно, будемо робити разом», - заявив Шампань.

Також він сказав, що з нідерландського досвіду зрозуміло, що ця спільна робота не має припинятися.

«Оскільки ми зрозуміли, що ми повинні будем разом працювати впродовж місяців і, імовірно, наступні роки, щоби добитися прозорості, відповідальності і справедливості. На цей процес піде багато місяців, і я думаю, навіть декілька років», - прогнозує Шампань.

Як повідомляв УНІАН, 8 січня в Ірані розбився літак МАУ, 167 пасажирів і 9 членів екіпажу загинули.

Літак, що виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ, вилетів з аеропорту о 6:10 за місцевим часом і зник з радарів через кілька хвилин після вильоту.

На борту Boeing 737 перебували 11 громадян України, в тому числі 9 членів екіпажу, а також 82 громадянина Ірану, 57 громадян Канади, 10 громадян Швеції, четверо громадян Афганістану, троє громадян Німеччини і троє громадян Великої Британії.

11 січня президент Ірану Хасан Роухані офіційно визнав, що український лайнер був збитий "внаслідок ненавмисної людської помилки" та пообіцяв притягнути до відповідальності винних у збитті літака.