США порадили Україні не вносити в ООН свою резолюцію по миротворцях

12:34, 05 листопада 2017
Політика
1848 0

Спецпредставник Держдепартаменту Волкер сказав, що зараз зусилля спрямовуються на те, щоб зрозуміти, чи можливо створити умови для розміщення миротворчих сил під егідою ООН у Донецькій і Луганській областях, щоб вони контролювали територію на сході України".

Курт ВОлкер / Reuters

Спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер заявляє, що Сполучені Штати порадили Україні не виступати з власним проектом резолюції ООН щодо розміщення миротворців на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Про це він сказав на брифінгу у Вашингтоні, повідомляється на сайті Держдепартаменту США.

Він нагадав, що Україна у 2015 році висловила ідею розміщення миротворчих сил ООН на Донбасі.

"В той час Росія була не готовою розглядати це. Коли потім у вересні Росія представила свої ідеї щодо сил захисту (спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ - УНІАН), Україна була готовою виступити з власною пропозицією", - сказав Волкер.

Читайте такожВолкер назвав точну дату зустрічі із Сурковим щодо Донбасу

"Проте, з того моменту, як у нас відбулися певні зміни, обговорення, більше залучення Сполучених Штатів щодо цього у цілому, безпосередні розмови з Росією щодо цього - росіяни виступили з ініціативою, щоб представити певні пропозиції. Ми все це обговорили також з Україною та сказали: «Послухайте, давайте не виступати з резолюцією, що конкуруватиме. Давайте спробуємо розпочати обговорення принципів стосовно того, що ефективна миротворча місія повинна робити, а також подивимося, чи зможемо ми насправді досягти певної згоди замість того, аби вдаватися до змагань у розробці цього документу", - наголосив Волкер.

У зв'язку з цим дипломат пояснив, що саме зараз "відбувається обговорення принципів та елементів, які знадобляться для майбутньої резолюції Ради безпеки ООН".

Читайте такожЛавров назвав миротворців для Донбасу "окупаційними силами"

Волкер сказав, що нині зусилля спрямовується на те, щоб зрозуміти, чи можливо створити умови для розміщення миротворчих сил під егідою ООН в Донецькій і Луганській областях, аби вони "контролювали територію на сході України".

За його словами, мова також йде про встановлення довіри між сторонами щодо міжнародних сил ООН.

Волкер зауважив, що розміщення миротворців могло б створити умови, за котрих Україна розпочала б роботи такі кроки «мінського» процесу як проведення місцевих виборів на Донбасі.

Крім того, він розповів про залучення США до дипломатичних зусиль щодо координації дій з Німеччиною та Францією, які очолюють «нормандський» процес, Великою Британією та Швецією як членами Ради безпеки ООН, а також з Україною.

Також він заявив, що нічого не буде робитися без відома українців - "поза їх спинами".

Як повідомляв УНІАН, 20 вересня президент України Петро Порошенко звернувся до Ради безпеки ООН з приводу розгортання миротворчої місії на Донбасі. Під час виступу на загальних дебатах 72-ї сесії Генасамблеї ООН він наголосив, що миротворча місія ООН має бути розгорнута на всій території окупованого Донбасу, включаючи кордон.

Своєю чергою в РФ заявляють, що повноцінна миротворча операція на окупованому Донбасі є неприйнятною з погляду Мінських угод, і наполягають, що миротворці ООН повинні базуватися лише на лінії розмежування на Донбасі для гарантування безпеки спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

9 вересня заступник глави Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв заявив, що українська делегація в штаб-квартирі ООН передала на розгляд партнерам з Ради безпеки свій проект резолюції про розміщення миротворців на Донбасі.

12 вересня Росія підготувала проект резолюції Ради Безпеки ООН, в якому запропонувала створити озброєну місію ООН для розміщення на Донбасі терміном на 6 місяців.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter