В Угорщині помер найбільш розшукуваний нацистський злочинець

10:38, 12 серпня 2013
Політика
1522 0

Один з колись найбільш розшукуваних нацистських злочинців Ладіслаус (Ласло) Чижик-Чатарі помер на 100-му році життя в Будапешті, не доживши до закінчення судового процесу, повідомляє в понеділок агентство Франс Прес, з посиланням на його адвокатів.

Чижик-Чатарі помер на 100-му році життя / Фото: infosmi.net

Останнім часом Чатарі був хворий на пневмонію, повідомляє РІА Новости з посиланням на видання Budapest Report.

Чижик-Чатарі був затриманий влітку минулого року в Будапешті. Угорський суд, враховуючи похилий вік обвинуваченого, обрав для нього запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. При цьому Братислава наполягала на тому, що справа Чижика-Чатарі повинно розглядатися в суді Словаччини. В архівах Інституту національної пам'яті (UPN) Братислави був знайдений текст смертного вироку нацистові, заочно винесеного судом Чехословаччини 8 червня 1948, однак йому вдавалося багато років уникати правосуддя.

Чатарі звинувачувався в тому, що виконував обов'язки начальника поліції з охорони гетто в місті Каса (нині Кошице, Словаччина). Передбачалося, що він може бути причетний до загибелі щонайменше 15,7 тисячі євреїв, зокрема, він організовував їх депортацію до Німеччини. Позов проти нациста подали родичі загиблих.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter