Підписані між офіційними Києвом і Парижем чотири міжурядові угоди на суму 1 млрд 300 млн EUR мають величезне значення для стратегічного розвитку української промисловості.

Про це глава МВС України, співголова Українсько-Французької комісії з питань економічного співробітництва Арсен Аваков заявив після церемонії підписання угод 13 травня в Києві.

«Підписання важливих документів стало результатом тривалої і ефективної роботи нашої комісії... Проекти з будівництва ефективної системи водопостачання в Києві та Луганській області однаково важливі. Крім того, є Стратегія прем'єр-міністра, тому ми підписуємо договір з компанією «Alstom» про стратегічно важливу галузь промисловості - залізницю», - зазначив він.

А.Аваков поставив свої підписи під двома угодами - про спільне виробництво 370 одиниць машин-підйомників для роботи рятувальників і проект по будівництву ефективної системи водопостачання в Києві.

У свою чергу Міністр економіки, фінансів і відновлення Франції Брюно ле Мер зазначив, що підписання угод стало можливо завдяки плідним міністерським контактам.

«Ваша країна - могутня держава, зі значним економічним потенціалом. Україна і Франція мають багато спільного і займають провідні позиції в аграрному секторі та енергетиці, тому, з огляду на це, ми поглиблюємо наше співробітництво», - сказав він.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що підписані сьогодні угоди стосуються абсолютно різних сфер. Найбільшим проектом є оновлення парку вантажних електричних локомотивів АТ «Укрзалізниця». Всі чотири угоди передбачають локалізацію виробництва на українських підприємствах до 35%. Це дасть нові робочі місця, досвід міжнародної кооперації та доступ до сучасних світових технологій.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram