Посольство США згадало про Деркача  / Ілюстрація REUTERS

Під санкції, введені Сполученими Штатами проти українського нардепа Андрія Деркача, можуть потрапити підконтрольні йому компанії.

Читайте такожПрезидентські вибори в США: дипломати розповіли про наслідки для України

Як повідомляє «Голос Америки», положення санкцій роз’яснив речник посольства США в Україні Деніел Лангенкемп. За його словами, Деркач «підтримує тісні зв’язки з російськими спецслужбами та вже понад десять років служить активним російським агентом, використовуючи маніпуляції та обман для спроби вплинути на вибори в США та деінде у світі».

З заяви Лангенкемпа випливає, що особи, які надають матеріальну підтримку підсанкційним особам та/або організаціям, можуть самі стати об’єктом санкцій. Водночас компанії - юридичні особи, що належать підсанкційній персоні, також можуть вважатися заблокованими.

«Сполучені Штати залишатимуться пильними у своїх зусиллях підтримувати цілісність нашої демократії, та продовжуватимуть використовувати всі наявні у нас інструменти для протидії діяльності, подібній до або пов’язаній із діяльністю Андрія Деркача чи інших підсанкційних осіб», - йдеться в заяві.

Зазначається, що раніше Міністерство фінансів США зауважило, що Деркач прямо та опосередковано долучався, спонсував, приховував, та іншим чином був співучасником міжнародного втручання, намагаючись зашкодити майбутнім президентським виборам у США.

 Деркач проти США: що відомо

  • 19 травня Андрій Деркач оприлюднив аудіоматеріали, які нібито можуть свідчити про вплив екс-віце-президента США Джозефа Байдена на Петра Порошенка. 22 липня нардеп оприлюднив другу порцію записів.
  • Записи були продемонстровані під час прес-конференції, на якій Деркач, зокрема, заявив, що за закриття справи проти компанії Burisma пропонували хабар в 50 мільйонів доларів. З цієї суми, нібито, офіційно засвітили лише 6 млн, а зі справи зникли компанії, близькі до сім'ї Байдена.
  • 10 вересня Сполучені Штати Америки ввели санкції проти українського нардепа Андрія Деркача. На що той заявити, що має намір відповісти "шокуючими фактами".
  • 16 вересня Деркач оприлюднив чергову порцію записів. 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram