Разумков підписав постанову щодо подій в Білорусі / фото REUTERS

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав постанову «Про заяву Верховної Ради України щодо ситуації в Республіці Білорусь».

Як йдеться у повідомленні на сайті парламенту, постанова підписана сьогодні, 21 вересня.

Читайте такожЄвросоюз відповів Лукашенку на звинувачення у "втручанні в справи Білорусі"

Постанова ВР щодо подій в Білорусі: про що йдеться в заяві

15 вересня Верховна Рада ухвалила заяву щодо ситуації в Республіці Білорусь, затвердженій постановою ВР (№3053а), в якій йдеться про неприпустимість залучення сил Росії та Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) для врегулювання ситуації в Білорусі.

Верховна Рада вважає неприпустимим залучення сил Росії та Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) для врегулювання ситуації в Білорусі. «Вважатимемо такий крок прямою загрозою для загальноєвропейської безпеки та безпеки України», - сказано в заяві.

ВР вважає, що президентські вибори в Білорусі не були ані вільними, ані чесними і пройшли в умовах цілковитої відсутності змагальності між кандидатами, вільних ЗМІ, а також авторитетних спостерігачів від міжнародних організацій, таких як ОБСЄ, Рада Європи.

Також зазначається, що вибори «пройшли з істотними порушеннями, численними відмовами в реєстрації кандидатів, непрозорим підрахунком голосів виборців».

Народні депутати вважають неприпустимим залякування опонентів, їх ув’язнення, створення перешкод незалежним національним спостерігачам на виборчих дільницях.

«Усе це дає підстави вважати, що офіційно оприлюднені результати виборів президента РБ не відображають реального волевиявлення білоруських громадян», - наголошується в заяві.

Парламент України засуджує застосування «надмірної сили і жорстокості» з боку правоохоронних органів Білорусі.

ВР вимагає звільнення всіх затриманих і сподівається, що офіційна влада Білорусі не допустить подальшої ескалації переслідувань як за політичними мотивами своїх опонентів, так і громадян Білорусі, які вийшли на вулиці міст показати свою незгоду з діями офіційної влади.

Автори заяви наголошують, що Україна поважає суверенітет Білорусі і рішуче відкидає звинувачення білоруської сторони у причетності до дестабілізації ситуації в Білорусі.

ВР закликає білоруську владу налагодити рівноправний діалог з білоруським суспільством для пошуку шляхів мирного виходу із сьогоднішньої кризи.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram